Siedem projektów z naszej Uczelni otrzymało dofinansowanie od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Beneficjenci uzyskali środki w ramach programów: Katamaran, Promocja Zagraniczna, Welcome to Poland i Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe.

Lista nagrodzonych projektów w poszczególnych programach:

PROGRAM KATAMARAN - Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia

Projekt „DUO HTA Katamaran”, którego celem głównym jest podniesienie potencjału dydaktycznego WUM poprzez przygotowanie pierwszego na naszej uczelni kierunku studiów II-go stopnia, realizowanego we współpracy z uczelniami zagranicznymi i nawiązanie trwałej dydaktycznej współpracy międzynarodowej. Efektem będzie prowadzenie edukacji na poziomie wyższym, odpowiadającej potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz stworzenie studiów dających kompetencje poszukiwane na rynku pracy UE. Osobą odpowiedzialną za projekt jest prof. Tomasz Hermanowski z Zakładu Prawa Farmaceutycznego i Farmakoekonomiki, kierownik projektu DUO-OTM.
Kwota dofinansowania: 697 518 PLN

PROGRAM PROMOCJA ZAGRANICZNA

Projekt „Promocja marki MUW” (Akronim Study @ MUW), którego celem jest zwiększenie zasięgu i skuteczności prowadzonych działań informacyjno-promocyjnych poprzez dotarcie z informacją na temat oferty edukacyjnej MUW do szerszej liczby odbiorców obecnych w przestrzeni wirtualnej oraz zapoczątkowanie działań informacyjno-promocyjnych na chińskim rynku edukacyjnym. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Delfina Święćkowska z Pionu ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM.
Kwota dofinansowania: 100 000 PLN

Projekt “Let's meet - International Health Sciences Days” (Akronim Let's meet), którego celem jest wzrost umiędzynarodowienia kształcenia na WUM - WNOZ, zainteresowanie szerokiej grupy osób z ośrodków zagranicznych zarówno z UE jak i z krajów byłego ZSRR studiowaniem na WNOZ, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków, na których w ostatnich latach zmniejszyła się liczba studentów, np.: pielęgniarstwo. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Małgorzata Witkowska-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka WNoZ.
Kwota dofinansowania: 100 000 PLN

PROGRAM WELCOME TO POLAND

Projekt „Budowanie potencjału organizacyjno-kompetencyjnego w zakresie internacjonalizacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” (Akronim Welcome Excellence), który ma na celu stworzenie zaplecza kompetencyjno-organizacyjnego WUM, w dalszej perspektywie przyczyniającego się do: zwiększenia liczby projektów naukowych realizowanych przez zagranicznych naukowców na WUM, włączenia Szkoły Doktorskiej WUM w system wymiany i współpracy międzynarodowej, zwiększenia liczby zagranicznych profesorów wizytujących, przyjeżdżających z wiodących uczelni na świecie, poszerzenia udziału recenzentów zagranicznych w ocenach dorobku przy procedurach awansowych. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Delfina Święćkowska z Pionu ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM.
Kwota dofinansowania: 500 000 PLN

Projekt “Welcome to Medical University of Warsaw” (Akronim MUWin), którego celem jest stworzenie przyjaznej atmosfery do nauki i życia dla studentów zagranicznych i ułatwienie im adaptacji oraz stworzenie optymalnych warunków przed przyjazdem, tuż po przyjeździe i podczas studiów na WUM. Osobą odpowiedzialną za projekt jest Dorota Szubstarska – Dyrektor Pionu ds. Nauki i Transferu Technologii.
Kwota dofinansowania: 492 895 PLN

PROGRAM: AKADEMICKIE PARTNERSTWA MIĘDZYNARODOWE

Projekt „Nowoczesne metody izolacji i analizy zewnątrzkomórkowych pęcherzyków błonowych w ramach badań w immuno-onkologii” (Akronim Extracellular Vesicles in Immuno-Oncology – EVIONA), którego głównym celem jest stworzenie długofalowej współpracy naukowej WUM z wiodącymi instytucjami z zagranicy w dziedzinie immuno-onkologii i badań nad zewnątrzkomórkowymi mikropęcherzykami blonowymi (tzw. egzosomami). Osobami odpowiedzialnymi za projekt są: dr Małgorzata Czystowska-Kuźmicz oraz Beata Pyrzyńska z Zakładu Immunologii.
Kwota dofinansowania: 1 499 389 PLN

Projekt „Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym” (Akronim Dawczynie mleka kobiecego - superbohaterki zdrowia), którego celem jest wypracowanie trwałych rozwiązań w zakresie współpracy naukowej realizowanej w ramach międzynarodowych partnerstw akademickich w obszarze weryfikacji procedur rekrutacji Dawczyń pokarmu kobiecego do banku mleka. Osobą odpowiedzialną za projekt jest dr Aleksandra Wesołowska z Kliniki Neonatologii.
Kwota dofinansowania: 1 474 400 PLN

 

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM

 

Grafika: źródło NAWA