Laureaci konkursu "Perspektywy Medycyny" 2023

Ogłoszono ich wczoraj w trakcie gali 4. Kongresu „Zdrowie Polaków” 2023. W kategorii "Nowoczesna edukacja medyczna" statuetkę zdobyły studia Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. W gronie zwycięzców znaleźli się również prof. Grzegorz Opolski i prof. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM oraz prof. Renata Górska z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM.

Celem konkursu „Perspektywy Medycyny” jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny i wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, a przy tym poprawiają jakość opieki medycznej, oraz popularyzują postawy prozdrowotne. Konkurs towarzyszy corocznemu Kongresowi „Zdrowie Polaków”. Nagrody wręczane były po raz drugi.

Zwycięzcy z WUM

W kategorii „Nowoczesna edukacja medyczna” przyznano trzy nagrody. Jedna z nich trafiła do WUM i SGH za program SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. Odebrali ją prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM oraz prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nagroda podkreśla wysoki poziom i innowacyjność programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia, który łączy w sobie nauki zarządzania z medycyną, stawiając na praktyczne rozwiązania i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie edukacji medycznej. Program jest akredytowany przez międzynarodowe stowarzyszenie Association of MBAs, które od ponad 50 lat przyznaje międzynarodowe certyfikaty dla najlepszych uczelni prowadzących programy Master of Business Administration.
Kierownikami programu są: ze strony SGH - Monika Raulinajtys-Grzybek, ze strony WUM - Artur Białoszewski.
Obecnie trwa rekrutacja do VI edycji programu. Więcej informacji na stronie internetowej SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

W kategorii „Organizacja – ochrona zdrowia” nagrodę otrzymali: prof. Marcin Grabowski, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM oraz prof. Grzegorz Opolski, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM w latach 1998-2021. Zostali docenieni za kierowanie i rozwój katedry i kliniki, jednego z najlepszych w kraju ośrodków zarówno pod względem pozycji naukowej, jak również leczenia i diagnostyki kardiologicznej. Prof. Marcin Grabowski otrzymał także wyróżnienie w kategorii „Innowacje i wdrożenia” za program przezcewnikowego leczenia pacjentów z ciężką niedomykalnością zastawki trójdzielnej.

Nagroda specjalna trafiła do prof. Renaty Górskiej z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego za wkład w edukację medyczną, wykształcenie wielu pokoleń lekarzy dentystów, specjalistów periodontologów oraz utworzenie Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, a następnie wprowadzenie go w struktury EFP – Europejskiej Federacji Periodontologicznej.

 

W konkursie zostali nagrodzeni także m.in.: Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Elżbieta Lanc, członek zarządu Województwa Mazowieckiego; Filip Nowak, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Pełna lista laureatów i wyróżnionych w konkursie