Aż 9 projektów naszych studentów dostanie dofinansowanie z MEiN

Trzecia edycja konkursu w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” została rozstrzygnięta. Minister Edukacji i Nauki docenił aż dziewięć projektów z naszej uczelni. Łączna kwota dofinansowania wynosi 627 790 zł.

To świetny wynik i drugie miejsce na liście nagrodzonych. Więcej dofinansowanych projektów ma tylko Śląski Uniwersytet Medyczny w  Katowicach (10).

W sumie Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 174 projekty na łączną kwotę 9 762 184,99 zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 308 wniosków zgłoszonych do konkursu.

Zwycięskie projekty z naszej uczelni

1. Opracowanie metody izolacji postbiotycznych metabolitów związków występujących w ekstraktach z szyszek chmielu (Lupuli flos) z użyciem mikrobioty jelitowej człowieka.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Herbarium, dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł.
  2. Celowana terapia przeciwnowotworowa oparta o blokowanie specyficznych microRNA za pomocą oligonukleotydów VivoMorpholinos podawanych z użyciem płata chirurgicznego w szczurzym modelu raka piersi.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Doświadczalnej, dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł.
  3. Analiza techno-ekonomiczna wybranych systemów ekspresji białek rekombinowanych.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe „Herba”, dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł.
  4. Profilowanie mikroRNA w zmianach przednowotworowych i wczesnym raku krtani.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł.
  5. Profil hormonalny pacjentów z zespołem Ehlersa-Danlosa.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA, dofinansowanie w wysokości 66 570 zł
  6. Rozwój platformy badawczej do oceny zjawiska entozy jako nowego elementu rokowniczego w nowotworach.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe HESA, dofinansowanie w wysokości 55 tys. zł.
  7. Aktywność oligosacharydów izolowanych z mleka wielbłądziego, oślego oraz koziego w eradykacji biofilmów tworzonych przez wybrane ziarenkowce Gram-dodatnie o wysokim potencjale chorobotwórczy.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Agar, dofinansowanie w wysokości 34 tys. zł
  8. Opracowanie metod obrazowania pęcherzyków zewnątrzkomórkowych z użyciem technik mikroskopowych.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe "Zespół QRS" przy Katedrze i Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej, dofinansowanie w wysokości 58 tys. zł.
  9. Ogólnoustrojowe zapalenie związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej jako czynnik rozwoju zespołu metabolicznego u kobiet z otyłością.
    Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Endokrynologii Ginekologicznej, dofinansowanie w wysokości 67 370 zł

Pełna lista dofinansowanych wniosków na stronie MEiN