Wizyta w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym
Delegacja zwiedziła kliniki w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM: Klinikę Neonatologii i Chorób Rzadkich, kierowaną przez prof. Bożenę Kociszewską-Najman, Klinikę Kardiologii Dziecięcej i Pediatrii, kierowaną przez prof. Bożenę Werner, oraz Klinikę Otolaryngologii Dziecięcej i Pediatrii, kierowaną przez prof. Lidię Zawadzką-Głos. Kierownicy klinik zaprezentowali działalność oraz osiągnięcia naukowo-dydaktyczne podległych im jednostek.
Zwiedzanie CSM i UCS
Prof. Mariia Hryshchuk wraz z dr Khrystyną Lesiv gościły również w najnowocześniejszym w Polsce Centrum Symulacji Medycznych, kierowanym przez dr. Marcina Kaczora.
Odwiedziły także Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne, gdzie były goszczone przez prof. Agnieszkę Mielczarek – prodziekan Wydziału Lekarsko- Stomatologicznego.
Delegatki z Iwano-Frankowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego były pod ogromnym wrażeniem zarówno Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, Centrum Symulacji Medycznych jak i Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego, zwłaszcza ich wyposażenia zgodnego z najnowszymi standardami i nowoczesnej organizacji pracy.
Rozmowy w Biurze Projektów i na Wydziale Farmaceutycznym
Delegacja z Ukrainy miała możliwość spotkania z Dorotą Szubstarską, MBA, dyrektor Biura Projektów i zapoznania się z procedurami aplikacyjnymi Działu Wsparcia Projektów, procedurami związanymi z rozliczeniem projektów Działu Projektów Naukowych i Działu Projektów Dydaktycznych, w tym efektów projektów dydaktycznych. Rozmawiano również o współpracy z badaczami przy organizacji badania klinicznego (Akademicki Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych).
Na Wydziale Farmaceutycznym – odbyło się spotkanie z prof. Sebastianem Granicą, kierownikiem Katedry i Zakładu Biologii Farmaceutycznej, podczas którego delegatki zapoznały się z efektami wdrażania realizowanych projektów.
Ustalono też możliwość realizacji prac magisterskich w Zakładach WF przez studentów farmacji z Iwano-Frankowska.
Oficjalne spotkanie z rektorem
Podczas oficjalnego spotkania gości z Ukrainy przywitał prof. Zbigniew Gaciong, rektor. Oprócz delegatek obecni byli również: prof. Piotr Pruszczyk, prorektor ds. nauki i transferu technologii, prof. Robert Gałązkowski, prorektor ds. studenckich i kształcenia, prof. Mariusz Gujski, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. Agnieszka Mielczarek, prodziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, dr hab. Agnieszka Bazylko, prodziekan Wydziału Farmaceutycznego, Dr Marcin Kaczor, kierownik Centrum Symulacji Medycznych, Dorota Szubstarska, MBA , dyrektor Biura Projektów, Lidia Przepióra-Dziewulska, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą.
Współpraca i wymiana akademicka
Warto podkreślić, że od dwóch lat studenci, doktoranci i nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracji partnerskich uczelni medycznych z Ukrainy uczestniczą w studiach i praktykach w ramach mobilności programu Erasmus+. Przyjazdy ukraińskich stypendystów odbywają się na podstawie podpisanych Instytucjonalnych Umów Bilateralnych Programu Erasmus+. Jest to ogromne wsparcie dla tych uczelni w ich dążeniu do dostosowania nauczania do wysokich Europejskich Standardów Kształcenia. W trakcie wizyty na WUM prorektor Mariia Hryshchuk wyraziła zainteresowanie podpisaniem Memorandum o Współpracy i Wymianie Akademickiej z WUM, która obejmowałaby współpracę naukową i dydaktyczną.