Gala finałowa połączona z prezentacją najlepszych studenckich pomysłów biznesowych odbyła się w Warszawie w sali kinowo-teatralno-widowiskowej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród 12 przedstawianych projektów, dwa były autorstwa naszych studentek - poza PrimiCare Kamili Zacharewicz, także projekt TreeGo! Martyny Najmrockiej studiującej na kierunku lekarskim.
- Pomysł na projekt zabezpieczania pieluchmajtek powstał z codziennej praktyki pielęgniarskiej, w trakcie której często spotykam się z problemem ich zdejmowania, zwłaszcza u osób z demencją. Chciałam znaleźć rozwiązanie, które zapewni komfort i bezpieczeństwo pacjenta, a jednocześnie ułatwi pracę personelu medycznego - tłumaczy Kamila Zacharewicz, laureatka 3. miejsca. I dodaje: - Uważam, że studenci kierunków medycznych powinni rozwijać swoje innowacyjne pomysły. To szansa na realny wpływ na poprawę standardów opieki zdrowotnej.
Projekty nagrodzone:
1. miejsce – Jakub Jażdżyk, student informatyki, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechnika Warszawska. za projekt: Zaklepuje.To – Booksy dla kajaków. Kompleksowy system i aplikacja webowa do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi działająca na polskim rynku.
2. miejsce i Nagroda Absolwentów BraveCampu – Alicja Ziemlińska, studentka w Kolegium Prawa, Akademia Leona Koźmińskiego za projekt Contractor – platforma dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą składać oferty w przetargach, ale napotykają bariery w postaci skomplikowanych formalności i obszernej dokumentacji.
3. miejsce – Kamila Zacharewicz, studentka pielęgniarstwa, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny za PrimiCare – autorski projekt zabezpieczenia pieluchomajtek, które zapobiegają ich nieświadomemu zdejmowaniu przez pacjentów z chorobami otępiennymi.
Nagroda Publiczności – Jakub Walczak, student zarządzania, Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Wojskowa Akademia Techniczna za Next Question za aplikację, która ma ułatwić pokoleniu Gen Z poszukiwanie pracy, a rekruterom usprawnić proces rekrutacji poprzez system specjalnych pytań oraz algorytm dopasowujący pracodawcę do potencjalnego kandydata na dane stanowisko.
Nagroda specjalna UWRC – Dominika Krasoń, studentka biologii w Kolegium MISMaP, Uniwersytet Warszawski za Collab – platformę dedykowaną studentom i studentkom kierunków life science i medycznych, która ułatwia znajdowanie partnerów do projektów, badań i startupów.
Każdy uczestnik i każda uczestniczka 13. edycji BraveCampu otrzymali również Voucher Kariery – spersonalizowany plan rozwoju, dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.
Źródło Uniwersytet Warszawski