Studia prowadzi Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM, które od ponad 20 lat oferuje różne formy kształcenia podyplomowego. Centrum stawia przede wszystkim na jakość, dlatego wśród kadry prowadzącej zajęcia są zarówno nasi nauczyciele akademiccy, jak i wielu zewnętrznych ekspertów, którzy poza dorobkiem naukowym, mają też ogromne doświadczenie praktyczne i chętnie dzielą się nim z uczestnikami studiów.
Dlaczego studia są bezpłatne?
Kierunki są realizowane w ramach projektu pn. „Rozwój edukacji podyplomowej WUM w obliczu niedoboru kadr ekosystemu zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania badaniami klinicznymi i innowacji biomedycznych REPIB+”, finansowanego przez Agencję Badań Medycznych.
Koszty uczestnictwa w studiach są pokrywane ze środków Agencji Badań Medycznych w ramach projektu. Jednak w przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy słuchaczy studiów, osoba będzie zobowiązana do pokrycia kosztów udziału.
Innowacje w Medycynie i Ochronie Zdrowia dla profesjonalistów działających w sektorze biomedycznym oraz ochrony zdrowia
Program jest adresowany do profesjonalistów na różnych poziomach zarządzania i specjalizacji, którzy są zaangażowani w rozwijanie i wdrażanie nowości w ekosystemie medycznym.
Studia dostarczają uczestnikom umiejętności analitycznych związanych z procesem innowacji, zrozumienia regulacji prawnych oraz wiedzy o zarządzaniu innowacjami. W programie są zajęcia, takie jak: ekonomika zdrowia, transfer i perspektywy AI w medycynie czy prawne ograniczenia marketingu technologii medycznych.
Uczestnikami mogą być osoby wykonujące zawód medyczny, pracownicy uczelni wyższych o profilu biomedycznym, pracownicy administracji systemu ochrony zdrowia i obszaru zdrowia publicznego, absolwenci co najmniej studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich) lub jednolitych studiów magisterskich.
Studia trwają dwa semestry, w czasie których przewidziano 160 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, realizowanych w formie stacjonarnej, hybrydowej oraz online. Ukończenie studiów wymaga 80% obecności, zdania egzaminów kończących trzy moduły oraz napisania i obrony pracy końcowej. Efekty uczenia się będą weryfikowane poprzez zaliczenie testów modułowych oraz ocenę pracy końcowej i jej obrony.
- Termin uruchomienia rekrutacji: 27.05.2025 r. (od godziny 10:00)
- Termin zakończenia rekrutacji: 26.08.2025 r.
W przypadku dużej liczby zgłoszeń, jeśli liczba kandydatów na daną edycję studiów przekroczy 100 zgłoszeń, Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zastrzega sobie możliwość skrócenia terminów rekrutacji.
Strona, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat kierunku IMiOZ
MBA w Zarządzaniu Badaniami Klinicznymi i Innowacjami Biomedycznymi dla profesjonalistów pracujących w sektorze biomedycznym, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje menadżerskie i biznesowe
Uczestnicy tego kierunku zdobędą wiedzę w zakresie przedsiębiorczości i komercjalizacji, analityki i big data oraz nauczą się efektywnej komunikacji i współpracy na arenie międzynarodowej. W programie są zajęcia, takie jak: inspekcja badań klinicznych w Europie i na świecie, kierowanie zespołem w sektorze biomedycznym czy analiza finansowa projektów medycznych.
Grupą docelową studiów są m.in.: menadżerowie i kierownicy badań klinicznych, eksperci ds. regulacji w firmach farmaceutycznych lub biotechnologicznych, pracownicy agencji regulacyjnych i organów nadzoru nad zdrowiem. Uczestnikami studiów mogą być także osoby wykonujące zawód medyczny, pracownicy uczelni wyższych o profilu biomedycznym, pracownicy administracji systemu ochrony zdrowia i obszaru zdrowia publicznego, absolwenci co najmniej studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich) lub jednolitych studiów magisterskich.
Studia obejmują 350 godzin dydaktycznych (wykłady, warsztaty i e-learning) rozłożonych na trzy semestry. 2-dniowe zjazdy odbywać się będą w piątki i soboty, część zajęć (max. 50%) będzie realizowana w formie on-line. Warunkiem ukończenia studiów i uzyskania świadectwa jest minimum 80% obecności, zaliczenie pozytywne egzaminów kończących każdy z modułów oraz pozytywna obrona pracy końcowej.
- Termin uruchomienia rekrutacji: 27.05.2025 r. (od godziny 10:00)
- Termin zakończenia rekrutacji: 02.06.2025 r.
W przypadku dużej liczby zgłoszeń, jeśli liczba kandydatów na daną edycję studiów przekroczy 100 zgłoszeń, Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zastrzega sobie możliwość skrócenia terminów rekrutacji).
Strona, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat kierunku MBA-ZBK