Spotkanie naukowe w ramach cyklu poświęconego ultrasonografii

8 listopada br. w sali wykładowej Zakładu Patomorfologii odbyło się spotkanie dotyczące echokardiografii, współorganizowane przez Sekcję Studentów i Młodych Lekarzy PTU oraz SKN przy Zakładzie Diagnostyki Obrazowej II WL. Wykład poprowadził prof. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, kierownik Zakładu Kardiologii Sportowej i Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób zainteresowanych ultrasonografią. SSML działa z ramienia Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

We współpracy z SKN przy Zakładzie Diagnostyki Obrazowej II WL organizuje cykliczne spotkania o tematyce ultrasonograficznej, otwarte dla wszystkich studentów WUM. Celem działalności wymienionych organizacji jest przede wszystkim szerzenie wiedzy w zakresie zastosowania badań USG w różnych dziedzinach medycyny.

Fot. SSML

SAM_2133.JPG