Konferencja "Śpiączka - jak budzić, by wybudzić"

5 listopada br. w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii. Tym razem głównym tematem konferencji był problem wybudzania ze śpiączki.
5 listopada br. w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii.  Tym razem głównym tematem konferencji był problem wybudzania ze śpiączki.

W spotkaniu wzięli udział studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, logopedii oraz praktykujący lekarze stażyści i rezydenci.

Konferencję rozpoczął przewodniczący Komitetu Organizacyjnego WAP - Jan Bukowski, który podziękował zgromadzonym za tak liczne przybycie oraz przywitał  gości: dyrektora Kliniki Budzik - Andrzeja Lacha, przedstawiciela ds. medycznych Fundacji "Akogo?" - Andrzeja Goliszka, opiekuna Koła Neurologii Dziecięcej WUM - dr n. med. Małgorzatę Bilską oraz fizjoterapeutę Kliniki Budzik - Huberta Gryczę.

Część wykładową konferencji rozpoczęło wystąpienie Grzegorza Raka z Koła Neurologii Dziecięcej WUM dotyczące patofizjologii zjawiska śpiączki. Uczestnicy spotkania mieli sposobność dowiedzenia się wielu szczegółów dotyczących funkcjonowania Kliniki Budzik. O pracy w Fundacji oraz początkach Kliniki opowiedział zgromadzonym Andrzej Goliszek. Swoimi doświadczeniami zdobytymi w tym ośrodku podzielili się Andrzej Lach oraz  Hubert Grycza.

Ważnym punktem wydarzenia była dyskusja, podczas której padło wiele pytań skierowanych do gości i prelegentów.

Na zakończenie Kacper Pełka - jeden z inicjatorów konferencji, zaprosił zebranych na kolejne wydarzenia w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii.

Oprac. Biuro Informacji i Promocji

Fot.: Kacper Pełka