Studenci i doktoranci WNoZ otrzymali indeksy

13 października w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów i doktorantów Wydziału Nauki o Zdrowiu.

Uroczystość poprowadził Dziekan WNoZ prof. Piotr Małkowski. W immatrykulacji uczestniczył Jego Magnificencja Rektor prof. Mirosław Wielgoś, przybyli także Dziekani i Prodziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów. I Wydział Lekarski reprezentował Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich dr hab. Przemysław Kunert, II Wydział Lekarski – Dziekan prof. Marek Kuch, Wydział Lekarsko-Dentystyczny – Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, Wydział Farmaceutyczny – Dziekan prof. Piotr Wroczyński, a Centrum Kształcenia Podyplomowego – Dziekan prof. Bolesław Samoliński. W uroczystości udział wzięły także: Kanclerz mgr Małgorzata Rejnik, Zastępca Kanclerza mgr Dorota Gawrońska-Wójcik i Kwestor mgr Jolanta Ilków.

Dziekan WNoZ prof. Piotr Małkowski powitał wszystkich zebranych i przedstawił studentom Prodziekanów Wydziału Nauki o Zdrowiu: ds. Przewodów Doktorskich i Współpracy z Zagranicą dr hab. Katarzynę Koziak, ds. Oddziału Pielęgniarstwa dr hab. Bożenę Czarkowską Pączek, ds. Oddziału Zdrowia Publicznego dr hab. Joannę Gotlib, ds. Kierunku Położnictwo dr. hab. Piotra Węgrzyna, ds. Oddziału Dietetyki i Kierunku Ratownictwo Medyczne dr. hab. Jacka Sobockiego.

W przemówieniu skierowanym do studentów Dziekan WNoZ zaznaczył, że w dniu immatrykulacji stają się oni częścią jednej z najlepszych uczelni w kraju, mającej ponad 200-letnią tradycję. Podkreślił, że Wydział Nauki o Zdrowiu jest najliczniejszym z Wydziałów WUM, ma bogatą ofertę dydaktyczno-naukową i doskonale się rozwija. Zwrócił także uwagę, że jednym z elementów ślubowania, które składają immatrykulowani studenci i doktoranci, jest przestrzeganie zasad etycznych. Etykę powinni stawiać na pierwszym miejscu wszyscy pracownicy ochrony zdrowia, a także osoby, które do tej roli pretendują, gdyż to właśnie od nich społeczeństwo wymaga najwięcej.

Następnie przemówienie wygłosił Rektor prof. Mirosław Wielgoś, który przywitał w murach Uczelni studentów I roku. Pogratulował również Dziekanowi, Kolegium Dziekańskiemu i członkom Rady Wydziału Nauki o Zdrowiu doskonałego rozwoju tej jednostki. Podkreślił, że studenci WNoZ wybrali studia, które przygotowują ich do bardzo odpowiedzialnych zawodów medycznych. – Każdy z tych zawodów jest niezwykle ważny. Pamiętajcie jednak, że w medycynie najważniejszy jest pacjent – powiedział Jego Magnificencja. Zachęcił również studentów do aktywności naukowej, angażowania się w życie uniwersyteckie i nawiązywania przyjaźni w Uczelni.

Dziekan prof. Piotr Małkowski przedstawił następnie studentom Kierownika Dziekanatu i pracowników prowadzących tok studiów.

W kolejnej części uroczystości ślubowanie złożyli przedstawiciele pięciu kierunków WNoZ: dietetyki, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa i zdrowia publicznego. Indeksy wręczyli im Rektor i Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu, a nazwiska studentów odczytywali Prodziekani odpowiedzialni za poszczególne kierunki.

Tego dnia ślubowanie złożyli również nowi doktoranci. Ich nazwiska odczytał prof. Jacek Przybylski, Kierownik Studium Doktoranckiego WNoZ. Przekazał on doktorantom trzy życzenia: po pierwsze – żeby ujrzeli to, co dziś niewidzialne; po drugie – żeby nazwali to, co dziś bezimienne; po trzecie – żeby dotknęli tego, co dziś nietykalne. Nowi doktoranci otrzymali indeksy z rąk Jego Magnificencji i Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu.

Przemówienia podczas uroczystości wygłosiły także Przewodniczące: Samorządu Studentów – Nicole Mazur i Samorządu Doktorantów – Joanna Bogusz.

Na zakończenie Chór Akademicki pod kierunkiem Daniela Synowca wykonał kilka przebojów muzyki rozrywkowej.

Karolina Gwarek
Biuro Prasowe WUM