Msza Święta na rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017

4 października w Kościele Parafii Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa 5 odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/2017.

W nabożeństwie, któremu przewodniczył Proboszcz Parafii Opatrzności Bożej ks. dr Paweł Gwiazda, wzięli udział członkowie Społeczności Akademickiej WUM: przedstawiciele władz Uczelni z Rektorem prof. dr. hab. Mirosławem Wielgosiem na czele, pracownicy naukowi, administracyjni i studenci. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, we Mszy św. uczestniczył także poczet sztandarowy WUM. Podczas homilii ks. proboszcz Paweł Gwiazda zwrócił uwagę m.in. na potrzebę holistycznego podejścia do pacjentów i okazywania troski zarówno o ich sferę fizyczną, jak i psychiczną oraz duchową.

Po Mszy św. Rektor prof. Mirosław Wielgoś złożył wiązankę kwiatów pod tablicą świętych Kosmy i Damiana, której fundatorem jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Karolina Gwarek
Biuro Prasowe WUM