Uroczysta promocja lekarzy Oddziału Nauczania w Języku Angielskim

Absolwenci English Division II Wydziału Lekarskiego z roku akademickiego 2015/2016 odebrali w piątek, 1 lipca, dyplomy ukończenia studiów lekarskich przyznające im tytuł Medical Doctor (MD). Tegoroczni abiturienci 4 i 6 letnich programów studiów pochodzą z 16 krajów świata, m.in. Arabii Saudyjskiej, Norwegii, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Australii, Niemiec.

Uroczysta graduacja rozpoczęła się wykonaniem przez Chór naszej Uczelni hymnu „Gaude Mater Polonia”, w trakcie którego do auli im. prof. Janusza Piekarczyka wkroczył orszak złożony z Członków Rady Wydziału II WL, Prodziekanów, Dziekanów, nauczycieli akademickich oraz bohaterów wydarzenia – studentów kończących edukację, ubranych zgodnie z akademicką tradycją – w togi i birety.

Swoją obecnością ceremonię zaszczycili: JM Rektor - prof. Marek Krawczyk, JM Rektor-Elekt - prof. Mirosław Wielgoś oraz Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych - prof. Marek Kulus. Gościem honorowym wydarzenia był Jego Ekscelencja Ambasador Malezji - Ahmad Fadhil Shamsuddin wraz z małżonką - Rosliną Md Rawi oraz Pierwszy Sekretarz Ambasady Malezji - Nur Azura Abd. Karim. Nie zabrakło również członków rodzin i przyjaciół dyplomowanych studentów.

Gratulacje z okazji ukończenia studiów i życzenia powodzenia przekazał absolwentom Dziekan - prof. Marek Kuch. Słowa powinszowania do młodych medyków skierował również JM Rektor – prof. Marek Krawczyk. Wyraził przekonanie, że Uczelnia rzetelnie przygotowała ich do bycia dobrymi lekarzami oraz zapewnił, że nasz Uniwersytet zawsze będzie służył im wsparciem i pomocą.

W trakcie absolutorium alumni złożyli Przysięgę Hipokratesa, a następnie odebrali dyplomy wręczane przez JM Rektora, Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych oraz Dziekana.

Kilkunastu lekarzy otrzymało wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w nauce i średnią powyżej 4.0. Najlepsze wyniki uzyskali: Saam David Nikolaj Mäki ze Szwecji, który ukończył 6 letnie studia ze średnią ocen 4,70 oraz Kwang Young Kim z Korei, kończący program 4 letni ze średnią 4,36. Zostali oni uhonorowani Złotym Laurem - medalem będącym wyróżnieniem dla wybitnych absolwentów naszej Uczelni.

Po ślubowaniu głos zabrał najlepszy z alumnów - Saam David Nikolaj Mäki oraz Anna Drozd – była Przewodnicząca Samorządu Studentów English Division. Oboje w szczególności dziękowali rodzinom i przyjaciołom oraz całemu środowisku akademickiemu WUM za pomoc w spełnieniu ich życiowych ambicji.

Uroczystość zakończyła pieśń "Gaudeamus Igitur", po której dyplomowani lekarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie wyrzucili w górę noszone przez siebie birety.

Fot. Michał Teperek