Studenci i absolwenci z nagrodami za działalność naukową

Dziewięcioro studentek i studentów oraz sześcioro absolwentów i absolwentek otrzymało od prof. Zbigniewa Gacionga, rektora WUM nagrody indywidualne i zespołowe za przygotowanie wybitnych prac naukowych lub współudział w ich przygotowaniu.

Nagrody indywidualne I stopnia

Trafiły do trzech studentów Wydziału Lekarskiego:

Igora Jaszczyszyna za pracę pt. "Machine-designed biotherapeutics: opportunities, feasibility and advantages of deep learning in computational antibody discovery" oraz pracę pt. "AbDiver: a tool to explore the natural antibody landscape to aid therapeutic design"

Grzegorza Procyka za cykl prac dotyczących markerów w chorobach układu sercowo-naczyniowego

Jaromira Tomasika za pracę pt. "Next generations of CAR-T cells - new therapeutic opportunities in hematology?" oraz pracę pt. "Inflammasomes-New Contributors to Blood Diseases"

Nagrody indywidualne II stopnia

Zostały przyznane dwóm studentkom Wydziału Lekarskiego:

Agacie Gaweł za pracę pt. "Metal-Based Nanostructured Therapeutic Strategies for Glioblastoma Treatment - An Update"

Matyldzie Kubacz za pracę pt. "In Vitro Diffuse Large B-Cell Lymphoma Cell Line Models as Tools to Investigate Novel Immunotherapeutic Strategies"

Nagroda indywidualną III stopnia

Otrzymał ją Dawid Frączkowski, absolwent Wydziału Farmaceutycznego, za pracę pt. "Propranolol versus Other Selected Drugs in the Treatment of Various Types of Anxiety or Stress, with Particular Reference to Stage Fright and Post-Traumatic Stress Disorder"

Nagroda zespołowa II stopnia

Nagroda ta trafiła do zespołu z Wydziału Lekarskiego w składzie: Bartosz Walkowski (student), Marcin Kleibert (absolwent) oraz Miłosz Majka (absolwent) za pracę pt. "Insight into the Role of the PI3K/Akt Pathway in Ischemic Injury and Post-Infarct Left Ventricular Remodeling in Normal and Diabetic Heart".

Nagroda zespołową III stopnia

Otrzymały ją dwa zespoły.

Pierwszy, w skład którego weszli absolwent i absolwentka Wydziału Lekarskiego: wspomniany już Marcin Kleibert oraz Iga Płachta za pracę pt. "Treatment of Malignant Adnexal Tumors of the Skin: A 12-Year Perspective" oraz pracę pt. "Myocarditis Induced by Immunotherapy in Metastatic Melanoma - Review of Literature and Current Guidelines".

Drugi zespół składał się ze studentek, absolwentek i absolwentów Wydziału Lekarskiego: Sary Emerli (studentki), Alicji Jodczyk (absolwentki), Przemysława Kasiaka (studenta), Wiktorii Stańskiej (studentki), Katarzyny Ulaszewskiej (absolwentki). Przygotowali pracę pt.: "Factors Associated with Willingness to Receive a COVID-19 Vaccine in Adult Polish Population-A Cross-Sectional Survey".

Gratulujemy!