Spotkanie rektora z przedstawicielami Fundacji Kościuszkowskiej

Rektor prof. Zbigniew Gaciong gościł w środę, 28 lutego 2024 roku prof. UW dr Grażynę Czetwertyńską – prezes Fundacji Kościuszkowskiej Polska oraz pana Marka Skulimowskiego – prezesa nowojorskiej The Kosciuszko Foundation Inc.

Rozmowy dotyczyły istniejącej i przyszłej współpracy między instytucjami, wspólnych projektów, w tym szczególnie realizacji wyjazdów naukowych pracowników naszej Uczelni do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz przyjazdów amerykańskich studentów do WUM.

Fundacja Kościuszkowska Polska działa od 2010 roku. Wspiera intelektualną, naukową i kulturową wymianę pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Organizuje wydarzenia kulturalne, współorganizuje wyjazdy naukowców i artystów na stypendia do USA, przyjmuje studentów amerykańskich w Polsce.

Partnerem Fundacji Kościuszkowskiej Polska jest mieszcząca się w Nowym Jorku The Kosciuszko Foundation Inc., która powstała w 1925 roku i od prawie stu lat przyznaje stypendia młodzieży i naukowcom z Polski i USA.