Podsumowanie akcji "Społeczność WUM dla WOŚP"

61 107,73 zł złotych to kwota, jaką społeczność akademicka naszej uczelni zebrała na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: tym, którzy ją koordynowali, tym, którzy zdecydowali się podarować coś od siebie na aukcje, tym, którzy licytowali oraz tym, którzy dołożyli się do zbiórki w innej formie.

Cel 32. Finału WOŚP

W tym roku Orkiestra zagrała, aby zebrać  fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Jak mówił prof. Rafał Krenke, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii w rozmowie z Pulsem Medycyny:

- Zmiany, które wirus SARS-CoV-2 wywołuje w płucach i w innych narządach nie ograniczają się do ostrej fazy choroby. Wiemy, że u części chorych utrzymują się one przez wiele miesięcy, a nawet lat po przechorowaniu.

Profesor przypomniał, że konsekwencją pierwszych najsilniejszych fal zakażeń koronawirusem jest nowa i duża grupa chorych, którzy wymagają opieki przewlekłej.

Społeczność WUM dla WOŚP

Na aukcjach WUM podarowanych przez pracowników oraz studentów - a było ich aż 60! - można było wylicytować m.in.: treningi sportowe, obrazy, spotkanie na kręglach, konsultacje dietetyczne, kursy z zakresu pulmonologii, warsztaty chirurgiczne, spotkanie na pierogach z Rektorem prof. Zbigniewem Gaciongiem, szarlotkę upieczoną przez prof. Wojciecha Lisika, gotowanie zupy tajskiej z prof. Arturem Ludwinem czy trening umiejętności robotycznych z prof. Piotrem Radziszewskim.

W sumie na aukcjach udało się zebrać aż 54 602,5 zł! Zbiórkę wsparła też studencka kwesta, podczas której zebrano 5036,23 zł. Dodatkowo, dzięki e-skarbonce WUM do puli dorzucono jeszcze 1469 zł. Dało to łącznie ponad 61 tys. zł.

Organizatorzy akcji „Społeczność WUM dla WOŚP”

Akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” zorganizowali i koordynowali studenci z: Samorządu Studentów WUM, IFMSA-Poland Oddział Warszawa, PTSS Warszawa przy ogromnym wsparciu: Samorządu Studentów Wydziału Lekarskiego, Samorządu Studentów Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, Samorządu Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM oraz Samorządu Studentów Wydziału Farmaceutycznego.

Aleksandra Ochnik, koordynatorka akcji „Społeczność WUM dla WOŚP”, podkreśla:

– Nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania. Suma, jaką udało nam się zebrać, przerosła najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy dumni z naszej uczelnianej społeczności.