Nasi studenci odebrali stypendia z rąk minister zdrowia

Ośmioro naszych studentów otrzymało stypendia ministra zdrowia na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe. Dyplomy wręczała minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Wnioski o stypendia ministra były ocenione przez ekspertów zespołu doradczego składającego się z pracowników naukowych uczelni medycznych. Z WUM stypendia otrzymali: Grzegorz Procyk, Jaromir Jan Hunia, Wiktoria Dominika Stańska, Jakub Michał Zimodro, Przemysław Seweryn Kasiak, Agata Maria Gaweł, Paweł Franciszek Tyrna, Jaromir Bartosz Tomasik.

W uroczystości udział wzięli rektorzy uczelni medycznych, naszym studentom towarzyszył prof. Zbigniew Gaciong.

Minister zdrowia w sumie przyznała 49 stypendiów dla studentów medycyny. 47 za osiągnięcia naukowe, a 2 - za osiągnięcia sportowe. Laureaci reprezentowali osiem uczelni medycznych. Oprócz WUM były to: Uniwersytet Medyczny w Lublinie (13 stypendystów), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (8 stypendystów), Uniwersytet Medyczny w Łodzi (7 stypendystów), Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (6 stypendystów), Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (3 stypendystów), Uniwersytet Medyczny w Białystoku (2 stypendystów), Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (2 stypendystów).Wysokość nagrody - 17.000 zł.

Fot. Ministerstwo Zdrowia