Kto z WUM znalazł się wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia

W tym wyjątkowym gronie znalazły się prof. Anna Kostera-Pruszczyk, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii, Justyna Mieszalska, prezes zarządu Centrum Medycznego oraz dr hab. Magdalena Skarżyńska z Katedry i Zakładu Farmakoterapii i Opieki Farmaceutycznej. Wyróżnienia Kobieta Rynku Zdrowia 2024 przyznano im za pracę i działania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia w Polsce.

To druga edycja konkursu. Wyłoniono 10 laureatek i przyznano 40 wyróżnień. W najbardziej wpływowej 50-tce są menedżerki, lekarki, naukowczynie, badaczki, polityczki, urzędniczki, działaczki społeczne oraz przedstawicielki organizacji działających na rzecz pacjentów i ochrony zdrowia. 

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Pracuję na rzecz pacjentów z chorobami rzadkimi i mam nadzieję, że te wysiłki przełożą się na poprawę ich sytuacji w naszym systemie ochrony zdrowia. Gratuluję też wszystkim pozostałym wyróżnionym – powiedziała prof. Anna Kostera-Pruszczyk. 

Justyna Mieszalska, poproszona o komentarz, zauważyła, że  znalazła się wśród lekarek, polityczek, menedżerek i prawniczek, które mają realny wpływ na kształtowanie sektora zdrowotnego w Polsce i które bardzo ceni.

– Przy okazji chciałabym podziękować moim współpracownikom za pracę, która przyczyniła się do naszego sukcesu – podkreśliła prezes CM WUM.

Dr hab. Magdalena Skarżyńska podziękowała kapitule konkursu za wyróżnienie.

– Informację o nim przyjęłam z wielką radością i zobowiązaniem do dalszego zaangażowania w naukę i pracę – powiedziała nasza specjalistka. – Znalezienie swojego nazwiska wśród pozostałych nazwisk kobiet medycyny i farmacji traktuję jako uznanie tego, co już udało mi się zrobić osobiście i w zespole, w którym pracuję.

Ogłoszenie wyników konkursu Kobieta Rynku Zdrowia 2024 odbyło się 7 marca podczas wieczornej gali w trakcie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.