Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia najlepszym specjalistycznym programem MBA w kraju

W Rankingu Programów MBA, prestiżowym zestawieniu przeprowadzanym przez Fundację Perspektywy, program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia prowadzony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny w partnerstwie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie awansował aż o sześć pozycji i zajął 9. miejsce na 34 zakwalifikowane do rankingu programy kształcące kadry zarządzające w Polsce.

Pozycja Executive SGH-WUM MBA w Rankingu MBA  

Nasz program został nie tylko najwyżej sklasyfikowanym profilowanym programem skierowanym do sektora ochrony zdrowia, ale także najwyżej sklasyfikowanym wśród wszystkich branżowych programów MBA w kraju.   

Dodatkowo program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia zajął wysokie pozycje w kategoriach „Ranga i prestiż Programu” oraz „Wsparcie kariery absolwentów”, co świadczy zarówno o wysokiej ocenie korzyści z uzyskanego dyplomu dokonywanej przez absolwentów, jak i o sile rynkowej absolwentów naszego programu.  

Co wyróżnia Pogram Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia   

–  Awans do pierwszej dziesiątki najlepszych programów MBA w kraju umacnia naszą pozycję lidera w kształceniu kadry zarządzającej w sektorze ochrony zdrowia – tłumaczy Artur Białoszewski, kierownik studiów po stronie WUM. I dodaje: - Znalezienie się w gronie najlepszych uczelni i programów świadczy o naszej konkurencyjności zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Oferujemy studentom możliwość rozwoju i zdobywania doświadczeń, które otwierają drogi do kariery nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji programu poprzez współpracę z uznawanym partnerem zagranicznym, co obecnie jest w fazie strukturyzacji.  

Gala wręczenia dyplomów w Rankingu MBA Perspektywy  

Podczas gali rankingu MBA, dyplom za zajęcie 9. miejsca został wręczony przez przewodniczącą kapituły rankingu, Dominikę Bettman, Dyrektor Generalną Microsoft Poland, Dariusza Standerskiego, Wice-ministra Cyfryzacji oraz Waldemara Siwińskiego, Prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.   

W imieniu WUM dyplom odebrał Artur Białoszewski wraz z przedstawicielami partnera Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: rektorem SGH, prof. Piotrem Wachowiakiem oraz dr hab. Moniką Raulinajtys Grzybek, prof. SGH, kierowniczką programu po stronie SGH.  

O studiach Executive SGH-WUM MBA   

To studia podyplomowe prowadzone w formule Executive Master of Business Administration oferowane w języku polskim i adresowane do doświadczonych w zarządzaniu osób, pracujących zawodowo w ochronie zdrowia bądź jej otoczeniu. Atutem studiów SGH-WUM EMBA jest autorski program stale dostosowany do warunków panujących w ochronie zdrowia. Obejmuje on zajęcia z 26 bloków tematycznych. Program posiada międzynarodowe akredytacje AMBA, EQUIS, CEEMAN dzięki czemu jest uznawany zarówno w kraju, jak i w środowisku międzynarodowym.  

Kadrę programu SGH-WUM EMBA tworzą najlepsi wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz doświadczeni eksperci zewnętrzni.  

Artur Białoszewski podkreśla: – Modelowa współpraca między SGH a WUM pozwala czerpać z obu instytucji to, co najlepsze i oferować studentom wysoką wartość merytoryczną programu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem w sektorze zarządzania w ochronie zdrowia do aplikowania na nasz program, którego siódma edycja rekrutacji została niedawno rozpoczęta.  

Więcej szczegółów o programie i rekrutacji na VII edycję

O Rankingu MBA Perspektywy  

Ranking MBA Perspektywy 2024 składa się z pięciu kryteriów zawierających łącznie 28 wskaźników, które odzwierciadlają główne aspekty studiów MBA istotne dla osób podejmujących decyzję o kształceniu się na takich programach. Wskaźniki i wagi uwzględnione w ostatecznej klasyfikacji były opracowane przez Kapitułę Rankingu w konsultacji z organizatorami studiów MBA.  

Więcej o Rankingu