Ogłoszenia dla studentów

Informacja o restrykcjach covidowych w wybranych krajach Azji i Pacyfiku

W związku z trudną i dynamiczną sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną utrzymującą się na wysokim poziomie liczbą zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 oraz jego nowymi wariantami Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji w kraju docelowym, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
zczególnie restrykcyjne przepisy dot. wjazdu wprowadziły niektóre państwa azjatyckie jak Chiny , Japonia, Wietnam, Korea Południowa, Indie i Australia.

 
Komunikat MSZ - plik pdf 

Materiały informacyjne dotyczące podróżowania i pobytu za granicą - plik pdf 
 
 

Zaproszenie do udziału w konkursie Popularyzator Dietetyki

Studenci dietetyki z dowolnej polskiej uczelni mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu Popularyzator Dietetyki. Teksty dotyczące np. kontrowersji związanych z żywieniem człowieka czy obalające mity dietetyczne można nadsyłać do końca stycznia 2022 roku.

Konkurs został ogłoszony przez  Katedrę i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej oraz Zakład Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Popularyzator Dietetyki jest adresowany do wszystkich aktywnych studentów dietetyki studiujących na dowolnej uczelni wyższej w Polsce. "

Każdy student dietetyki może zgłosić w terminie do 31 stycznia 2022 r. maksymalnie dwa teksty popularnonaukowe. Mogą one dotyczyć: obalania mitów dietetycznych; kontrowersji związanych z żywieniem człowieka; niebezpieczeństw spożywania niektórych produktów żywnościowych; współczesnych wyzwań i możliwości dietetyki klinicznej; związków między dietą a wpływem człowieka na środowisko; związków diety i produkcji żywności z ryzykiem epidemiologicznym.

Długość tekstu nie ma znaczenia - liczy się merytoryczność, kreatywność i umiejętność tłumaczenia nauki w sposób zrozumiały dla niespecjalistów.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami materialnymi oraz opublikowane na blogu dietetycznym Tygodnika Polityka "Przez Żołądek do Zdrowia"

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.popularyzator.ump.edu.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/popularyzator

Regulamin można znaleźć pod tym adresem: http://popularyzator.ump.edu.pl/Regul

Spotkanie satelitarne VI Zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka

Ruszyła rejestracja na bezpłatne spotkanie satelitarne VI Zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka w ramach projektu pt. "Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym". Celem projektu jest propagowania zdrowego stylu życia w społeczności matek karmiących piersią, które są dawczyniami pokarmu kobiecego w całej Europie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Rejestracja

Wydarzenie na Fb

Projekt pt. "Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym" jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w zakresie Programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe.

Idea Mixer: Zainwestuj w dobro!

Idea Mixer to cykliczne wydarzenie Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego organizatorzy stawiają na inspirację, zapoznanie z trendami rynkowymi i motywację do działania.

Goście tegorocznej edycji Idea Mixer, która odbyła się pod hasłem "Zainwestuj w dobro": Zosia Zochniak - współzałożycielka startupu “Ubrania do oddania”, Karol Poziemski - raper i przedsiębiorca, założyciel SBM Label, pomysłodawca akcji #Hot16Challenge2, Karol Turek - Dyrektor sieci sklepów Tefal w Polsce i na Ukrainie, Agnieszka Stecko - konsultantka w Nieagencji, Bartek Wilim - współzałożyciel Nieagencji, Kira Sukhoboichenko - założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, mówią o swoich proaktywnych inicjatywach i odpowiedzialnym biznesie oraz o tym, jak prowadząc swoje projekty, można zmieniać świat na lepsze.

Wszystkie rozmowy dostępne są na kanale YouTube Inkubatora.

X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Lekarzy i Studentów Medycyny

Lubelska Izba Lekarska i Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym i Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Lubelski ogłaszają X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Lekarzy i Studentów Medycyny.

Prace można nadsyłać w 4 kategoriach: Człowiek; Natura; Architektura; Medycyna.

Termin nadsyłania prac - 30 października 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 21 listopada 2021 r.

Szczegóły

III edycja SUMMER SCHOOL OF GLOBAL HEALTH

Zdrowie psychiczne i well-being w czasie pandemii to tematyka III edycji Summer School of Global Health, do udziału w której zapraszamy studentów wszystkich kierunków studiów I i II stopnia oraz studiów jednolitych.

Termin: 17-30.09.2021 r.

W programie m.in. :

  • Jak dokonać małych i dużych zmian w życiu – zasady i mechanizmy

Zdrowy tryb życia pozwala na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Wprowadzanie zmian, osiąganie celów czy utrzymanie zdrowych nawyków to często wyzwanie. Transteoretyczny Model Zmian (TTM) to narzędzie, które pomoże Ci dokonać dużych i małych zmian w Twoim życiu. Może być skutecznie stosowany w stosunku do siebie iw praktyce medycznej.

  • Psychologia pozytywna – przybliżenie mocnych stron i zasobów człowieka dla optymalnego funkcjonowania

Wszyscy chcemy dobrego życia, ale często nie wiemy, jak je budować i co powinno obejmować. Warto zastanowić się nie tylko, co utrudnia życie, ale także co buduje siłę i sprzyja sukcesowi. O dobroczynnych skutkach optymizmu, ale także o tym, jak sprawić, by jego działanie przyniosło dobre rezultaty.

  • Zarządzanie czasem w sytuacji pandemii

W związku z sytuacją pandemii nasze funkcjonowanie w życiu codziennym często jest zupełnie inne. Podczas warsztatów dowiesz się m.in. jak zarządzać czasem, poznasz zasady wyznaczania celów i efektywnego planowania.


Rekrutacja:

Aby zgłosić chęć udziału w Letniej Szkole należy:

1. Wypełnić Formularz zgłoszeniowy 

2. Wypełnić i dostarczyć online skan wypełnionych dokumentów do Biura Projektu WUM AID:

Informacje o projekcie (doc, 621 KB)

 

Kontakt:

Zakład Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu
ul. Żwirki i Wigury 89, budynek ZIAM obok Biblioteki WUM, parter, pokój nr 9
e-mail: kamila.kraszewska@wum.edu.pl
tel: 22 57 20 490