Spotkanie z ekspertami w sprawie szczepień

Data dodania: 20.01.2021
20 stycznia nasi studenci mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu on-line dotyczącym szczepień. Swoją wiedzą na ten temat podzielili się eksperci: dr hab. Ernest Kuchar – specjalista chorób zakaźnych i medycyny sportowej, Kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym UCK WUM oraz dr hab. Tomasz Dzieciątkowski – wirusolog, Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej WUM. Moderatorem spotkania był prof. Marek Kuch – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia.

Nasi specjaliści wyczerpująco odpowiadali na liczne pytania, takie jak: Czy proces opracowania szczepionki nie był zbyt krótki? Czy istotne jest, która szczepionkę przyjmiemy? Czy alergia i zaburzenia hormonalne są przeciwskazaniem do zaczepienia?
Eksperci wytłumaczyli także na czym polega wyjątkowość koronawirusa i zaapelowali, aby nie wierzyć we wszystko, co słyszymy w mediach popularnych, lecz weryfikować informacje w piśmiennictwie naukowym. Podkreślili także, że zysk z potencjalnego szczepienia przewyższa ryzyko i zaapelowali, aby unikać reakcji emocjonalnych i nie odwlekać szczepienia, gdyż nasza instynktowna ocena ryzyka jest błędna.
 

Printer Friendly, PDF & Email