Polski     English

Rusza drugi etap budowy Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego

 

W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczyna się drugi etap budowy  Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego. 21 sierpnia 2014 roku Uczelnia podpisała umowę z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na finansowanie dokończenia inwestycji, która ma być gotowa do grudnia 2015 roku. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem budowy obiektu, zaś podpisanie umowy odbyło się w Sali Senatu w rektoracie Uczelni.

Read more »

Pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski zabieg przezskórnej plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego nadciśnienia płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej

W dniu 29 lipca 2014 zespół lekarzy z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowej przeprowadził pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski  zabieg przezskórnej  plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego  nadciśnienia  płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej. 

Pamięci prof. Antoniego Dobrzańskiego

4 sierpnia 2014 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej  prof. dr. hab. Antoniego Dobrzańskiego oraz nadania Jego imienia Sali 23 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym. Gospodarzem spotkania był Rektor prof. Marek Krawczyk. W wydarzeniu uczestniczył syn Profesora prof. Andrzej Iwo Dobrzański wraz z Małżonką Jane.

Symboliczne czepkowanie absolwentów kierunku pielęgniarstwo

W dniu 1 lipca br., miała miejsce ceremonia czepkowania absolwentów kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauki o Zdrowiu. Uroczystość kończąca naukę na studiach licencjackich odbyła się w Auli Centrum Dydaktycznego im. prof. Janusza Piekarczyka.

Profesor Zbigniew Darżynkiewicz Doktorem Honoris Causa naszej Uczelni

24 czerwca 2014 roku Profesor Zbigniew Darżynkiewicz odebrał tytuł Doktora Honoris Causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uroczystość była okazją do wręczenia listów gratulacyjnych nowym profesorom oraz promocji doktorów habilitowanych i doktorów nauk medycznych z roku akademickiego 2013/2014, które uzyskały stopnie naukowe w I Wydziale Lekarskim.

Nominacje profesorskie

Profesorowie nauk medycznych: Iwonna Rahden-Staroń z Katedry i Zakładu Biochemii,  Rafał Krenke z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii oraz Roman Smolarczyk z II Kliniki Położnictwa i Ginekologii odebrali akty nominacyjne z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Studenci Uczelni wśród laureatów 3. edycji konkursu Diamentowy Grant

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów trzeciej edycji programu Diamentowy Grant. Wśród nagrodzonych jest troje studentów naszej Uczelni : Antoni Jan Domagała, Anna Kaszuba i Adrianna Weronika Kryczka. W uroczystości uczestniczył JM Rektor prof. Marek Krawczyk.

Kolejne wyróżnienia dla naszej Uczelni

W tegorocznej, IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, nasza Uczelnia została wyróżniona Certyfikatami „Uczelnia Liderów” oraz „ Primus” przyznawane  szkołom wyższym, które myślą kategoriami przyszłości swoich absolwentów, przestrzegają wysokich standardów edukacyjnych oraz podejmują aktywne działania zorientowane na realizację w praktyce idei przedsiębiorczości akademickiej.

Sesja „Szpitale Dobrej Woli”

16 czerwca 2014 roku Muzeum Historii Medycyny naszej Uczelni we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało Sesję „ Szpitale Dobrej Woli << Szpitale: Karola i Marii, św. Łazarza, Wolski i św. Stanisława>> w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego”.

Zakończenie roku w Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku

16 czerwca 2014 roku Rektor prof. Marek Krawczyk wręczył certyfikaty osobom uczęszczającym na zajęcia w Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tym samym zakończył się pierwszy rok działalności Uniwersytetu. Uroczystość prowadziła mgr Grażyna Prokurat.

Certyfikat „Uberrima Fide” po raz kolejny przyznany naszej Uczelni

Nasza Uczelnia, już po raz siódmy, została wyróżniona certyfikatem "Uberrima Fide", który zastąpił wcześniej przyznawane godła pn. "Uczelnia walcząca z plagiatami". Uroczystość odbyła się 12 czerwca w Centralnej Bibliotece Rolniczej podczas konferencji „Kontrola antyplagiatowa prac dyplomowych w świetle nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym – szanse i zagrożenia”.

Pierwsza operacja zniszczenia nowotworu prostaty przy użyciu urządzenia NanoKnife w Szpitalu Klinicznym naszej Uczelni

W Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dniu 10.06, odbyła się pierwsza operacja przy użyciu nowo zakupionego urządzenia NanoKnife. Profesor Piotr Radziszewski przeprowadził zabieg zniszczenia nowotworu stercza.
W Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej w dn. 10 czerwca br. prof. Piotr Radziszewski - przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia NanoKnife - przeprowadził unikatową operację zniszczenia samego nowotworu prostaty. Zastosowana metoda pozwoli na zachowanie pozostałej części narządu.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Techniki analityczne używane w biologii naczyń nowotworów”

W piątek 6 czerwca br. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Techniki analityczne używane w biologii naczyń nowotworowych” (Techniques in analysis of cancer vascular biology). Sympozjum zostało zorganizowane przez zespół prof.  Zbigniewa Gacionga z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii w ramach projektu BASTION.

„Święto Wolności”

4 czerwca 2014 roku Rektorzy, Prorektorzy oraz studenci Uczelni skupionych w Konferencji Rektorów Uczelni Warszawy, której Przewodniczącym jest Rektor naszej Uczelni prof. Marek Krawczyk, wzięli udział w Obchodach Święta Wolności.

Unia Europejska

CEPT

Studia podyplomowe

Organizacje studenckie

Galerie

Rusza drugi etap budowy Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego
Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego
Pamięci prof. Antoniego Dobrzańskiego
Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Prof. Marek Krawczyk Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
Uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom studiów licencjackich Wydziału Lekarsko-Dentystycznego
Wręczenie dyplomów licencjackich kierunków: elektroradiologia i audiofonologia
Uroczystość czepkowania absolwentek kierunku położnictwo
Wręczenie dyplomów English Division II Wydziału Lekarskiego
Profesor Zbigniew Darżynkiewicz Doktorem Honoris Causa naszej Uczelni
Posiedzenie Senatu
Jubileusz 50 – lecia uzyskania dyplomów lekarskich
Sesja „Szpitale Dobrej Woli”
Zakończenie roku w Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku
„Święto Wolności”
[ Webmaster ]