Podręcznik z zakresu kardiochirurgii wad wrodzonych dla studentów Wydziału Lekarskiego

Data dodania: 30.07.2020
Od nowego roku akademickiego studenci VI roku Wydziału Lekarskiego otrzymają nieodpłatnie, na czas tygodniowej nauki, publikację zatytułowaną „Kardiochirurgia wad wrodzonych. ATLAS I STUDIUM PRZYPADKÓW. Atlas dla studentów wydziału lekarskiego”, której autorem jest prof. Maciej Karolczak – kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci UCK WUM.

Książka stanowi uzupełnienie innowacji programowej, którą było wprowadzenie w roku akademickim 2017/2018 nowego przedmiotu „Kardiochirurgia wad wrodzonych”. Po połączeniu wydziałów lekarskich w roku akademickim 2020/202, nauczaniem tego przedmiotu zostaną objęci wszyscy studentów VI roku w ramach bloku Pediatria. Zajęcia zaplanowano tak, by studenci uzyskiwali wiedzę w trakcie seminariów prowadzonych przez kardiochirurgów i w czasie zajęć praktycznych realizowanych na świeżych sercach zwierzęcych (VET-LAB). Zarówno zmiana programowa, jak i publikacja książki to dowód na docenienie wagi kardiochirurgii noworodków, niemowląt i dzieci w kształceniu współczesnych lekarzy medycyny. Działania te czynią nas prekursorami wśród Uczelni medycznych w Polsce.

Publikacja została współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Prof. Maciej Karolczak jest nie tylko autorem tekstu, lecz także zdjęć operacyjnych, grafik 3D a nawet okładki. Książka w formacie A4 została wydrukowana na wysokiej jakości papierze co podnosi walor estetyczny atlasu.

30 lipca br. 100 egzemplarzy książki przekazano w gestię Biblioteki Głównej WUM