Nowoczesny sprzęt dla Działu Fotomedycznego

Data dodania: 08.07.2020
Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś uroczyście odpakował nową kamerę, którą kupił dla Działu Fotomedycznego WUM.

Nowoczesny sprzęt to kamera 4K z nowo opracowanym przetwornikiem 3CMOS typu 1/3’’, trybem zapisu 4K 50p/60p*, obiektywem z 25-krotnym zoomem i systemem AF z zaawansowaną funkcją rozpoznawania twarzy, która daje możliwość zapisu materiału HD 4:2:2 10 bitów ze szczegółami i fakturami, jakich nie uchwyci żaden przetwornik obrazu HD. 
Co więcej, w posiadaniu Działu Fotomedycznego znalazł się również Teradek – czyli profesjonalne urządzenie do transmisji wideo w rozdzielczości Full HD. Pozwoli to na transmitowanie wydarzeń na najpopularniejszych platformach, takich jak Ustream, Livestream, Twitch, YouTube Life czy RTMP !!!
I jeszcze jedna nowość – nowe tło, tzw. greenbox o rozmiarach 4 m x 2,5 m umożliwiające nagrywanie sporej grupy ludzi. Dla niewtajemniczonych greenbox to rozwiązanie, które umożliwia w procesie produkcji bądź postprodukcji nakładanie dowolnego tła, obrazu, elementów graficznych czy animacji. Nadaje się świetnie np. do przygotowania popularnego w ostatnich czasach e-learningu. 
Dzięki takiemu sprzętowi materiały przygotowywane przez zespół Działu Fotomedycznego będą  jeszcze bardziej profesjonalne!  
 

Klaudia Wendycz
Biuro Prasowe WUM 

 

Fot. Dział Fotomedyczny WUM 

Printer Friendly, PDF & Email