KOMUNIKAT nr 3 (09.03.2020) Uczelnianego Zespołu ds. Zagrożenia Koronawirusem

W związku z powrotami studentów zagranicznych z ferii zimowych z obszarów transmisji SARS-CoV-2 do Domów Studenta obowiązuje jednolite postępowanie (dla studentów polskich i zagranicznych) zgodne z zaleceniami GIS.

Osoby z objawami infekcji górnych dróg oddechowych z ciepłotą ciała > 37,5°C:
- Jeśli wróciły w ciągu ostatnich 14 dni z w/w rejonów lub miały kontakt z chorym z potwierdzonym zakażeniem, powinny zawiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (telefonicznie i zgłosić się do szpitala zakaźnego);
- jeśli nie miały kontaktu z chorym z COVID 19, ani nie podróżowały do rejonów transmisji wirusa, powinny pozostać w domu, skontaktować się telefonicznie z lekarzem, w razie potrzeby zgłosić się do lekarza POZ.

Decyzje dotyczące kwarantanny i izolacji podejmuje inspektor stacji sanitarno-epidemiologicznej, tel. 606 108 040 (całodobowo) lub 22 310 79
09 (w godz. 8-15).