KOMUNIKAT nr 2 (09.03.2020) Uczelnianego Zespołu ds. Zagrożenia Koronawirusem

Mimo pojawienia się pierwszych zachorowań na COVID-19 w Polsce, pozostają aktualne zalecenia zawarte w Komunikacie 1. Uczelnianego Zespołu ds. Zagrożeń Koronawirusem.

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwracamy uwagę, że wszyscy, również uczelnie i szpitale, podlegają bezpośrednio zaleceniom Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).
Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi komunikatami na stronie www.gis.gov.pl.

Zaleca się wstrzymanie wyjazdów polskich studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2 (wskazane przez GIS), a także wstrzymanie przyjazdów do Polski studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych z tych obszarów.