Szkolenie CBL dla nauczycieli akademickich naszej Uczelni

Data dodania: 13.02.2020
12 lutego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym rozpoczęły się trzydniowe warsztaty dla dydaktyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z metody nauczania nazywanej Case-Based Learning (CBL).

Szkolenie prowadzą specjaliści w zakresie edukacji kadry dydaktycznej studiów medycznych - Profesor Sabine Gerhke-Beck oraz Profesor Harm Peters z Uniwersytetu Medycznego Charité w Berlinie.

W trakcie zajęć prowadzonych metodą CBL nauczyciel angażuje studentów w scenariusze oparte na rzeczywistych przypadkach medycznych. Uczestnicy wspólnie poszukują istotnych spośród dostępnych informacji i podejmują na tej podstawie decyzje związane z hipotetycznym leczeniem danego pacjenta. Prowadzący w tym czasie pilnują organizacji i zarządzają grupą.
Metoda CBL doskonali umiejętność poszukiwania potrzebnych danych w celu zdefiniowania zaistniałych problemów. Rozwija umiejętności pracy w zespole, a także zachęca do aktualizowania wiedzy w toku leczenia podczas konsultacji z innymi specjalistami.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM i sfinansowane w ramach programu WUM AID Akademia Innowacyjnej Dydaktyki.

 

Fot. Tomasz Świętoniowski
Dział Fotomedyczny WUM

 

Printer Friendly, PDF & Email