Cykl warsztatów "Evidence-Based Nursing" z udziałem Profesor Tarji Kvist z University of Eastern Finland

Data wydarzenia
-
Miejsce
Sala 231 Centrum Dydaktyczne WUM, godz. 16.00 - 19.00
Opis wydarzenia

Warsztaty poprowadzi ekspertka EBN - prof. Tarja Kvist z University of Eastern Finland, Visiting Professor w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego w ramach programu WUM AID.

Prof. Tarja Kvist jest wysoko wykwalifikowanym naukowcem i dydaktykiem pracującym w Department of Nursing Science (University of Eastern Finland), gdzie pełni również rolę zastępcy kierownika tej jednostki. W przeszłości pracowała na oddziale chirurgii onkologicznej, gdzie w późniejszym okresie objęła stanowisko pielęgniarki-naukowca, której zadaniem było wdrażanie opieki opartej na dowodach naukowych do codziennej praktyki pielęgniarskiej w tym szpitalu. Do jej zainteresowań naukowo-dydaktycznych należą: jakość opieki pielęgniarskiej, praktyka pielęgniarska oparta na dowodach naukowych, przywództwo transformacyjne (transformational leadership) w pielęgniarstwie, oraz zdrowe środowisko pracy. Od wielu lat Prof. Tarja Kvist bierze aktywny udział w rozwoju światowego pielęgniarstwa. W 2015 została koordynatorem międzynarodowego projektu badawczego finansowanego przez Unię Europejską (Horizon 2020), który miał na celu poprawę jakości opieki nad pacjentami dotkniętymi chorobą nowotworową (https://www.uef.fi/en/web/inexca). Jest również autorką wysokiej jakości grantów i publikacji naukowych, oraz promotorem, mentorem i recenzentem wielu projektów badawczych studentów pielęgniarstwa z całego świata.

Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać zagadnienia dotyczące nowoczesnego, profesjonalnego pielęgnowania na najwyższym, światowym poziomie.

Cykl warsztatów składa się z 6 spotkań w dniach: 24.02 (poniedziałek), 27.02 (czwartek), 31.03 (wtorek), 01.04 (środa), 12.05 (wtorek), 14.05 (czwartek), w godzinach 16.00-19.00.

Więcej: https://www.facebook.com/events/961480924246076/

Organizator
Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego WUM