Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprasza do wspólnych obchodów z okazji Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej

Z przyjemnością informuję, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Decyzja WHO jest wyrazem przekonania o ogromnym znaczeniu tych zawodów w budowanie silnych fundamentów systemu opieki zdrowotnej, a także uhonorowaniem ich zaangażowania oraz poświęcenia w codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka na całym świecie. W imieniu Władz Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medyczny, na którym od ponad 20 lat prowadzone jest kształcenie na studiach I i II stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo, wyrażam ogromną radość z tej decyzji, w pełni podzielając opinię o niezwykle ważnej roli pielęgniarek i położnych w udzielaniu świadczeń zdrowotnych oraz w edukacji i promocji zdrowia.

Dziękuję wszystkim Przedstawicielom tych zawodów, którzy każdego dnia dbają o zdrowie, dobro i komfort pacjentów oraz osób potrzebujących. Wierzę, że pasja, entuzjazm i zaangażowanie, które wkładacie Państwo w swoją pracę, dają i będą Państwu dawać poczucie prawdziwej zawodowej satysfakcji.

Celebrując Międzynarodowy Rok Pielęgniarki i Położnej Wydział Nauk o Zdrowiu wraz z jednostkami uczelnianymi planuje organizację wielu wydarzeń oddających głos przedstawicielom tych profesji, aby wspólnie promować oba zawody, informować o możliwościach ich rozwoju, podkreślać znaczenie i zwiększać prestiż. Mamy przy okazji nadzieję, że zachęcimy kolejne pokolenia młodych do kształcenia się na tych pięknych i potrzebnych kierunkach.

Zachęcam do wspólnego świętowania!

Dr hab. Joanna Gotlib
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu