Zespół Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny WUM "szkoli się" z wykonywania metaanaliz i oceny jakości badań ankietowych

Wraz z końcem zajęć studenckich Zespół Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny WUM rozpoczyna wewnętrzne szkolenia w celu podniesienia jakości kształcenia przez zwiększenie kompetencji kadr. Są to kursy w ramach projektu WUM AID: Akademia Innowacyjnej Dydaktyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas czterech dni zajęć pod kierunkiem dr. n. med. Dariusza Świetlika z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dydaktycy będą pracować przy użyciu programu Statistica.

"W trakcie szkolenia omówimy m.in. praktyczne aspekty wykonywania metaanaliz i ocenę jakości badań ankietowych. Chcemy zapoznawać studentów z metodologią najbardziej wiarygodnych metod poszukiwania wiedzy. Efektem kursów będzie włączenie kolejnych treści do programu kształcenia" - komentuje dr hab. n. med. Andrzej Cacko, który kieruje Zespołem Zakładu.

W kolejnym etapie realizacji Projektu Zespół statystyków Zakładu będzie prowadził szkolenia dla pracowników WUM. „Zwracają się do nas osoby z różnych wydziałów z zapytaniami o konsultacje statystyczne. Często po tych rozmowach otwierają się nowe pomysły na publikacje. Jesteśmy bardzo pozytywnie zmotywowani do współpracy przy takich analizach” - przekonuje mgr inż. Emanuel Tataj, doktorant z Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny.

 

Printer Friendly, PDF & Email