Spotkanie poświęcone pamięci prof. Mariana Grzybowskiego

Data wydarzenia
Miejsce
Sala im. M. Grzybowskiego, przy ul. Koszykowej 82a w Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM, godz. 12:30

Podczas spotkania zostaną wygłoszone dwa wykłady:
„Zapomniany lekarz chorób skóry z ulicy Koszykowej” -dr n. hum Adam Tyszkiewicz – Dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM.
oraz
„Prof. Marian Grzybowski – Prezes dwóch epok.”- prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Jurkiewicz – Prezes Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego.

Spotkanie kończy w Muzeum Historii Medycyny cykl wykładów pt. „Dziedzictwo Asklepiosa. Medycyna kontra Humanistyka” i zapowiada jednocześnie nową serię na rok 2020 pt. „Koryfeusze warszawskiej medycyny akademickiej i ich szkoły naukowe”.

Szczegółowe informacje na stronie http://muzeum.wum.edu.pl/wspomnienie-o-prof-marianie-grzybowskim/

Organizator
Muzeum Historii Medycyny WUM, Katedra i Klinika Dermatologiczna WUM, Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Towarzystwo Lekarskie Warszawskie oraz Studenckie Koło Naukowe Dermatologiczne WUM