Helpers' Generation - Zostań dawcą szpiku!

Data wydarzenia
2-4.12, Centrum Dydaktyczne, ul. Księcia Trojdena 2a, godz. 10.00 - 18.00
5.12, Collegium Anatomicum, ul. Tytusa Chałubińskiego 5, godz. 9.00 - 17.00
6.12, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii (pokój studencki), ul. Stanisława Binieckiego 6, godz. 9.00 - 16.00
Opis wydarzenia

Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy wziąć udział w organizowanej na uczelni akcji rejestracji, wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy Dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji w formie e-maila. Cały proces rejestracji trwa około 3-4 miesięcy. O poszczególnych etapach procesu Dawca jest informowany za pośrednictwem SMS i e-maila.

Można również wejść na stronę dkms.pl i zamówić do domu pakiet rejestracyjny, zawierający formularz i pałeczki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej
strony policzka, a potem niezwłocznie odesłać go do fundacji.

Więcej: https://www.facebook.com/events/939036819811392/

Organizator
DKMS, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowiu, Samorząd Studentów WUM, IFMSA Poland - Oddział Warszawa, SKN BeLivers