Tydzień Walki z Lekami Sfałszowanymi na WUM

Data wydarzenia
-
Miejsce
Centrum Dydaktyczne WUM ( Holl), godz.8:00-14:00
Opis wydarzenia


W związku ze Światowym Tygodniem Walki z Lekami Sfałszowanymi „Fight the Fakes", który odbędzie się w dniach 2-8 grudnia 2019 r Zakład Farmacji Kryminalistyczne  organizuje Tydzień Walki z Lekami Sfałszowanymi na WUM . Będzie to akcja ,w ramach której na terenie Centrum Dydaktycznego WUM, będą działały stoiska informacyjne i zostaną rozdane ulotki.
 

Więcej informacji na stronie http://fightthefakes.org/week/fight-the-fakes-week-2-8-december-2019/


Fałszywe leki stanowią zagrożenie dla pacjentów i ogółu społeczeństwa. Pacjenci uważają, że otrzymują prawdziwe leczenie, ale zamiast tego otrzymują potencjalnie niebezpieczne produkty, które mogą zwiększyć odporność na prawdziwe leczenie i spowodować dalszą chorobę, niepełnosprawność, a nawet śmierć. 
Fight the Fakes to kampania, której celem jest zwiększenie świadomości na temat niebezpieczeństw związanych z podróbkami leków. Kampania daje głos tym, którzy zostali osobiście dotknięci, i dzieli się historiami osób pracujących nad powstrzymaniem tego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Ma na celu zbudowanie globalnego ruchu organizacji i osób, które rzucą światło na negatywny wpływ fałszywych leków na ludzi na całym świecie, a także na zmniejszenie negatywnych konsekwencji dla osób na całym świecie. 
 

Organizator
Stowarzyszenie STOP Nielegalnym Farmaceutykom Wspólnie z Zakładem Farmacji Kryminalistycznej