Ogłoszenia dla studentów

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu


Konsorcjum DynaMORE zaprasza do wzięcia udziału w badaniu naukowym pozwalajacym zrozumieć mechanizmy psychologiczne pozwalające na radzenie sobie z konsekwencjami pandemii koronawirusa.

Organizatorzy zwracają się z prośbą z prośbą - niezależnie od wieku, zawodu czy płci - o poświęcenie kilkunastu minut swojego czasu na wypełnienie ankiety znajdującej się w linku poniżej. Dzięki niej dowiemy się, jak czuje się nasze społeczeństwo i czy możemy jakkolwiek to poczucie polepszyć. Jeśli możecie, pomóżcie też wypełnić ankietę rodzicom czy osobom starszym.
Każda odpowiedź ma olbrzymie znaczenie. Pomagając nauce, możecie pomóc nam wszystkim!

Link do ankiety: bit.ly/DynaCORE-C-POL
 

TUTORING „Badania naukowe w Pielęgniarstwie”


W ramach projektu „Mistrzowie Dydaktyki” organizowane są zajęcia w oparciu o metodę tutoringu (praca w trybie indywidualnym).

Dr n. o zdr. Lena Serafin z Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu poprowadzi (online) zajęcia  „Badania naukowe w pielęgniarstwie” skierowane do studentów studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, którzy chcieliby rozwijać umiejętności korzystania w praktyce z dowodów naukowych oraz planowania i prowadzenia badań naukowych.
Zaplanowane zajęcia będą także doskonałym źródłem doskonalenia w obszarze opracowania pracy dyplomowej lub/i innego projektu pracy naukowej.


Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z  lena.serafin@wum.edu.pl Rekrutacja potrwa do dnia 06.04.2020 r.

Radiowa czwórka szuka młodych "Nieprzeciętnych"

Wystartował kolejny plebiscyt „Nieprzeciętni”, adresowany do młodych ludzi, pomiędzy 18 a 35 rokiem życia, którzy w ciągu minionego roku zrobili coś wyjątkowego. Plebiscyt potrwa do 25 czerwca, kiedy to zostanie wyłoniony najbardziej „Nieprzeciętny” roku. Radiowa Czwórka zaprasza do nadsyłania zgłoszeń.


Plebiscyt „Nieprzeciętni 2020” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych. 
Pierwszy etap tegorocznego konkursu potrwa do 19 kwietnia. Do tego czasu można zgłaszać kandydatów. Zgłoszenia mogą nadsyłać przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, a także sami zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18 a 35 rokiem życia. 
Można to zrobić m.in. poprzez stronę internetową Czwórki oraz na profilach społecznościowych Czwórki: Facebooku i Instagramie, a także tradycyjnie, drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 18 maja kapituła plebiscytu wyłoni 10 finalistów

Kapituła plebiscytu 

Komunikat Administracji

Informujemy, że na portiernie budynków Uczelni zostały dostarczone spryskiwacze z płynem dezynfekującym, z których może skorzystać każda z osób wchodząca lub przebywająca w budynku. Dodatkowo na parterze budynków Rektoratu, Centrum Dydaktycznego oraz Centrum Biblioteczno-Informacyjnego zostały zainstalowane dozowniki z płynem dezynfekującym. Przed skorzystaniem z płynu należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją używania, która znajduje się przy każdym spryskiwaczu i dozowniku.

Administracja
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Zmiana organizacji pracy Biblioteki Głównej

Od 11 marca do odwołania zawieszona zostaje działalność Biblioteki Głównej (zgodnie z Zarządzeniem Rektora WUM 44/2020). Opłaty specjalne za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych za ten okres nie będą naliczane. Dokumenty dot. wyliczeń bibliomerycznych będą przyjmowane i wydawane drogą elektroniczną.