Sukcesy sportowe pracowników WUM

Data dodania: 21.08.2019
Prof. Kazimierz Niemczyk - kierownik Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM oraz prof. Janusz Olędzki z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej UCK WUM ukończyli zawody Ocean Lava Triathlon Polska 2019, które odbyły się w dniach 16-18 sierpnia br. w Bydgoszczy, Borównie na pełnym dystansie Ironmen ("dystans pełny"), zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych: prof. Niemczyk pierwsza, a prof. Olędzki drugie.

Dystans Ironmen obejmuje wyścig indywidualny i sztafety na dystansie 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,2 km biegu. Obaj profesorowie już kilkukrotnie ukończyli triatlon na pełnym dystansie.

Obecnie cykl Ocean Lava Planet to ponad 20 wyścigów (na różnych dystansach), odbywających się w krajach Europy i Afryki. Jego założycielem jest Kenneth Gasque, Duńczyk mieszkający obecnie na hiszpańskiej Lanzarote, triathlonista (kilkukrotnie ścigał się na Mistrzostwach Świata na Hawajach), a także wieloletni organizator Ironman Lanzarote. Inne cykle triatlonowe są organizowane przez organizacje IronMen i Challenge.

W Polsce zawody Ocean Lava są organizowane przez Towarzystwo Sportowe „Tri-sport”, z siedzibą w Niemczu i przez wiele lat miały rangę mistrzostw Polski. Jednym z celów zawodów triatlonowych jest propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia co jest zgodne z nurtem działań promujących zdrowie w WUM. Zachęcamy wszystkich studentów i pracowników WUM do kontynuacji takich działań i aktywności.

Biuro Informacji i Promocji

Fot. Archiwum własne