Doktoranci WUM na praktyce klinicznej w Hamamatsu University School of Medicine

Data dodania: 04.07.2019
W ramach umowy o współpracy pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a Hamamatsu University School of Medicine, dwoje naszych doktorantów odbywa praktykę kliniczną we wspomnianej uczelni.

Dzięki zawartemu porozumieniu nasi doktoranci: Izabela Nawrocka z Katedry i Kliniki Nadciśnienia Tętniczego, Angiologii i Chorób Wewnętrznych oraz Krzysztof Kobryń z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby mają od połowy czerwca możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia oraz poznania możliwości naukowych  japońskiego uniwersytetu.
We wrześniu praktykę kliniczną odbędzie także Kinga Szczepaniak - studentka I Wydziału Lekarskiego.

Naszych doktorantów odwiedziła w Japonii prof. Jolanta Małyszko z Katedry i Kliniki Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych. Zarówno pani profesor, jak i doktoranci  mieli sposobność spotkania się z prof. Tetsumei Urano – Prorektorem ds. Informacji i PR.  Podczas wizyty prof. T. Urano zadeklarował, iż dołoży wszelkich starań, by nasi naukowcy mogli uczestniczyć w projektach badawczych. W ramach współpracy zaproponował także wprowadzenie wspólnego programu edukacyjnego „problem-based learning”.

 

 

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji

 

 

Fot.: Jolanta Małyszko