Stypendium Uniwersytetu w Sao Paulo dla doktoranta WUM

Paweł Koczkodaj – doktorant w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WUM otrzymał stypendium w ramach School of Advanced Science on Science Diplomacy and Innovation w University of Sao Paulo w Brazylii. Nasz naukowiec jest jedynym przedstawicielem Polski w gronie 40 stypendystów, których wyłoniono spośród 1000 kandydatów.

W ramach stypendium, wraz z innymi wyróżnionymi przez brazylijską Uczelnię, będzie uczestniczyć w wykładach, seminariach, zajęciach praktycznych i wizytach studyjnych, które mają przygotować do inicjowania i prowadzenia działań zwiększających innowacyjność w reprezentowanych przez nich dziedzinach nauki. Ponadto założeniem stypendium jest promowanie i wdrażanie idei „science diplomacy", czyli wykorzystania współpracy między narodami w celu rozwiązania wspólnych problemów i budowania konstruktywnych partnerstw.

Biuro Informacji i Promocji