Nasza studentka laureatką Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii

23 grudnia br. ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii - Queen Silvia Nursing Award. Zwyciężczynią tegorocznej, polskiej edycji została Paulina Pergoł studiująca pielęgniarstwo na Wydziale Nauki o Zdrowiu.

Naszą studentkę doceniono za projekt  „Listy od przyjaciela”, polegający na systematycznej wymianie korespondencji między osobami chętnymi a tymi przebywającymi w Domach Pomocy Społecznej lub Domach Spokojnej Starości. Laureatka zwróciła uwagę na kondycję psychiczną osób starszych i zaproponowała jej poprawę bez sięgania po środki farmakologiczne. Polepszeniu stanu psychicznego ma właśnie służyć korespondencja ze starszymi, samotnymi osobami, które poczułyby się ważne i nie pozostawione same sobie.

Nagroda Queen Silvia Nursing Award - to wyjątkowe stypendium dla pragnących sprostać wyzwaniom, jakie stawia praca w opiece zdrowotnej – szczególnie opieka nad osobami starszymi.

Nagrodę stanowią środki finansowe oraz staż, podczas którego laureat ma możliwość poznać różne modele opieki w organizacjach partnerskich konkursu.

Biuro Informacji i Promocji

Zdjęcie: Queen Silvia Nursing Award Poland