Odsłonięcie tablicy poświęconej prof. Wojciechowi Rowińskiemu

17 października w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Instytutu Transplantologii im. prof. Tadeusza Orłowskiego odbyło się odsłonięcie tablicy poświęconej prof. Wojciechowi Rowińskiemu – wieloletniemu kierownikowi Kliniki, wybitnemu transplantologowi i chirurgowi.

Spotkanie poprzedzające odsłonięcie tablicy poprowadził dr hab. Maciej Kosieradzki – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Wzięli w nim udział m.in. Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś, Dyrektor Szpitala Dzieciątka Jezus prof. Janusz Wyzgał, prof. Leszek Pączek – dyrektor Instytutu Transplantologii, prof. Krzysztof Zieniewicz – prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Władze dziekańskie I Wydziału Lekarskiego reprezentowała prof. Lidia Rudnicka – Prodziekan ds. Nauki. Przybyli przyjaciele, uczniowie Pana Profesora oraz rodzina, w tym małżonka – prof. Joanna Matuszkiewicz-Rowińska (kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych WUM).

Podczas uroczystości głos zabrali: Rektor prof. Mirosław Wielgoś, prof. Zbigniew Wierzbicki, prof. Lidia Rudnicka oraz dr Zofia Rancewicz z Fundacji Zjednoczeni dla Transplantacji. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał prof. Mirosław Wielgoś oraz dr hab. Maciej Kosieradzki.

Cezary Ksel
Redakcja MDW