Wielka Zbiórka Książek

W dniach 16-22 maja br. na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już po raz drugi będzie zorganizowana Wielka Zbiórka Książek. Jest to akcja prowadzona przez Fundację zaczytani.org, mająca na celu stworzenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Zebrane książki zostaną przekazane do 150 placówek w Polsce. Wśród nich znajdzie się Szpital Pediatryczny naszej Uczelni.

Pacjenci mogą otrzymaną książkę zabrać ze sobą do domu. Organizatorzy akcji chcą w ten sposób pomoc chorym dzieciom przetrwać trudny okres leczenia oraz promować ideę  czytelnictwa.

Akcja prowadzona jest pod patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta m.st. Warszawy.

Zachęcamy do przynoszenia książek dla dzieci i młodzieży, które wzbogacą biblioteki tworzone  z myślą o małych pacjentach.

Miejsca zbiórki:

16-20 maja, godz. 10.00 - 14.00 Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM, p. 121 b.

22 maja, w godz. 10.00 - 15.00 podczas imprezy edukacyjno-naukowej „Warszawski Uniwersytet Medyczny – Społeczeństwu Warszawy” – Rynek Nowego Miasta w Warszawie – stoisko Biura Informacji i Promocji.

Zbiórkę książek w naszej Uczelni koordynuje Agata Solecka (rzecznik prasowy).

Więcej informacji na stronie http://zaczytani.org/