V edycja konkursu w ramach porgramu "Diamentowy Grant"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyjmuje wniosku do V edycji konkursu w ramach porgramu "Diamentowy Grant".

Przedmiotem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna naukowego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, tak aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej. W ramach programu środki finansowe przeznaczone są na finansowanie badań naukowych prowadzonych przez wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów, wskazanych w projekcie badawczym.

O wsparcie w programie mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy uzyskali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera w roku 2015. Dotyczy to także studentów, którzy uczyli się za granicą. Wnioski składać mogą również osoby, które ukończyły trzeci lub czwarty (w przypadku sześcioletniego toku studiów) rok studiów jednolitych.

Termin składania wniosków: 15.02.2016

Szczegóły dostępne na stronie: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-v-edycji-konkursu-w-ramac…