Specjalista z WUM w akcji testowania kierowców w Dover

Rektor prof. Zbigniew Gaciong w specjalnym liście podziękował Maciejowi Piotrowi Janiakowi za udział w akcji testowania kierowców w kierunku SARS-CoV-2 w porcie w Dover. „Cieszę się, że w sytuacjach, kiedy decyduje szybkość i niezawodność działania mogę liczyć na specjalistów oddanych niesieniu różnorodnej pomocy ludziom jej oczekującym” – napisał rektor.

Tysiące kierowców utknęło w porcie w Dover po decyzji francuskich władz. Przeprawa przez kanał La Manche była możliwa tylko dla osób, które uzyskały negatywny wynik testu antygenowego na obecność koronawirusa. Na pomoc kierowcom ruszyli medycy z Polski, między innymi pan Maciej Janiak, którzy dolecieli na Wyspy w Wigilię i w nocy z 24 na 25 grudnia zaczęli testować kierowców.

Maciej Piotr Janiak - specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej z Działu Genetyki Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Zdjęcie: Maciej Piotr Janiak