Zawody medyczne wśród najbardziej poważanych profesji w Polsce

Według raportu pt. „Które zawody poważamy?” Centrum Badań Opinii Społecznych (CBOS), opublikowanego 11 grudnia br., pielęgniarki/ pielęgniarze cieszą się szacunkiem aż 89% badanych, zajmując drugie miejsce wśród najbardziej prestiżowych zawodów w naszym kraju (pierwsze miejsce przypadło strażakowi – 94%). Wysoka, 6. pozycja przypadła lekarzowi – przedstawiciele tej profesji cieszą się szacunkiem 80% ankietowanych. Badanie przeprowadzono w dniach 3-10 października 2019 r. na reprezentatywnej próbie 965 osób.

Oba powyższe zawody są niezbędne z punktu widzenia społecznego, ponieważ ich reprezentanci dbają o życie i zdrowie ludzkie, sprawując opiekę medyczną nad chorymi  oraz zajmują się edukacją zdrowotną.

WUM kształci na 17 kierunkach w oparciu o uniwersalne wartości, przestrzegając zasad dobrej praktyki klinicznej, zachowując międzynarodowe standardy edukacyjne. Uczelnia oferuje zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności od najlepszych specjalistów nauk medycznych, dostęp do nowoczesnej infrastruktury naukowo-badawczej oraz możliwość realizowania naukowych pasji.

O tym, dlaczego warto studiować na naszej Uczelni mówi Zuzanna Strząska-Kliś, studentka II roku kierunku pielęgniarstwo:
„Zapraszam do studiowania pielęgniarstwa na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM. Dzięki naszej Alma Mater zdobywamy wiedzę i rozwijamy umiejętności praktyczne. Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych daje możliwość pogłębiania zainteresowań. Koła naukowe i konferencje, prowadzone przez najlepszych wykładowców, są dodatkową skarbnicą wiedzy. Każdy student znajdzie tu coś dla siebie! Studia na naszym Uniwersytecie zarówno licencjackie jak i magisterskie - to nie tylko nauka, to również możliwość rozwoju każdego z nas.”

Aleksandra Gos studentka V roku kierunku lekarskiego, przekonuje do podjęcia nauki na kierunku lekarskim WUM:
„Kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to dla mnie przede wszystkim morze możliwości. Na uczelni funkcjonuje kilkadziesiąt kół naukowych skierowanych do uczących się medycyny oraz wiele organizacji studenckich. Osobiście zaangażowałam się w działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, ale członkostwo w każdej z organizacji daje niesamowite możliwości rozwoju, zarówno naukowego, jak i umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych w kontakcie z pacjentem. Co więcej, wzięcie udziału w specjalnych programach - m.in. Erasmus+, umożliwia naukowe wyjazdy zagraniczne. Czy będzie dużo nauki? Na pewno, ale jeśli interesuje Cię medycyna - jeszcze więcej satysfakcji!”

Zapraszamy na studia! Twórz z nami medycynę przyszłości!

WUM - Co nas wyróżnia?

•    bogata oferta edukacyjna dostosowana do runku pracy
•    kadra składająca się z doświadczonych dydaktyków i specjalistów
•    działalność badawcza - 204 prowadzone projekty naukowe o wartości 348 mln zł