Laur Medyczny im. dra Wacława Mayzla dla naszych studentów

11 grudnia br. w Pałacu Staszica odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrody naukowe Wydziałów Polskiej Akademii Nauk. W gronie wyróżnionych znaleźli się studenci 6 roku Wydziału Lekarskiego – Emil Bik i Łukasz Przepiórka.

Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla - honorowe wyróżnienie V Wydziału Nauk Medycznych PAN, przyznawane jest studentom pracującym naukowo, za wysoko ocenioną, opublikowaną pracę, która została wykonana przed uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni.

Emil Bik został doceniony za cykl prac poświęcony chirurgii transplantacyjnej obejmującej przeszczepienia wątroby oraz chirurgii wątroby. Łukasza Przepiórkę uhonorowano natomiast za cykl prac pt. ”Zastosowanie metod obrazowania radiologicznego i medycyny opartej na faktach w nowoczesnej neurochirurgii”.

Podczas uroczystości wręczenia nagród naukowych PAN Władze WUM reprezentowała Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM