XXIX Sesja Noblowska Wydziału Lekarskiego

Rektor, Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mają zaszczyt zaprosić na XXIX Sesję Noblowską poświęconą tegorocznym laureatom Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny, którą otrzymali: William G. Kaelin Jr, Sir Peter J. Ratcliffe, Gregg L. Semenza.

Uroczystość odbędzie się dnia 3 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Plac Bankowy 1 w Warszawie (wejście od ul. Elektoralnej).

Program Uroczystość:
I. Gaude Mater Polonia
II. Otwarcie uroczystości przez prof. dr. hab. n. med. Marcina Wojnara – Dziekana Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
III. Wystąpienie prof. dr. hab. n. med. Mirosława Wielgosia – Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
IV. Hymn Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Medycyna”
V. Wykłady:
1. Prof. dr hab. n. med. Marcin Ufnal „Czym oddychają nobliści?”
2. Dr n. med. Katarzyna Drela „Poziom tlenu jako istotny czynnik w rozwoju, różnicowaniu i prawidłowym funkcjonowaniu komórek macierzystych.”
3. Dr n. med. Tymoteusz Żera „Oddycham, więc jestem – mechanizmy wykrywania i dostępność tlenu jako kluczowe czynniki regulujące
procesy fizjologiczne.”
VI. Wręczenie nagrody im. Bohdana i Zygmunta Janczewskich – Zarząd Fundacji Kościuszkowskiej Polska
VII. Prezentacja nagrodzonej pracy – dr hab. n. med. Michał Grąt
VIII. Koncert w wykonaniu Zuzanny Laszczkowskiej
IX. Zwiedzanie Muzeum
X. Koktajl

Hymn podczas uroczystości wykona Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod batutą Daniela Synowca.

R.S.V.P do dnia 27.11.2019 r., tel. 22 57 20 608