Oferta współpracy przy międzynarodowym projekcie PONS2-PURE.

W 2009 r. Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej–Curie w Warszawie rozpoczęło realizację badania naukowego, polegającego na stworzeniu pierwszej w Polsce grupie badawczej skupionej na związanych ze stylem życia czynnikach ryzyka chorób przewlekłych. Pierwszy etap badania PONS został zrealizowany w latach 2009-2011 wśród 13 148 pacjentów pochodzących z województwa świętokrzyskiego w ramach dofinansowania z Polsko-Norweskiego Funduszu Badań Naukowych i obejmował przeprowadzenie wywiadu medycznego, środowiskowego oraz podstawowych badań diagnostycznych.

Obecnie w realizacji jest drugi etap badania polegający na wizytach kontrolnych, których celem jest poznanie aktualnego stanu zdrowia uczestników pierwszego etapu Projektu, poprzez przeprowadzenie wywiadów zdrowotnych i wykonania pomiarów antropometrycznych. Analiza uzyskanych wyników badań pozwoli określić jakie czynniki determinują wysokie wskaźniki zachorowalności i przedwczesnej umieralności w Polsce.

Centrum Onkologii zapraszam do współpracy studentów, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie.
Wymagania:

• znajomość języka angielskiego,
  • sumienność i dobra organizacja pracy,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • studenci wszystkich kierunków,
  • okres współpracy możliwy do indywidualnego uzgodnienia.

Zakres obowiązków:

• ukończenie bezpłatnego szkolenia z obsługi programu iDataFax,
  • tworzenie bazy danych,
  • wprowadzanie oraz wstępna analiza danych pozyskanych od uczestników Projektu.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt e-mailowy: agata.ciuba@coi.pl