IX Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii

W imieniu Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii (PTE), Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Katedry i Zakładu Elektroradiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zapraszamy na IX Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii, które odbędą się 16-17 listopada br. w Poznaniu.

W tym roku symbolem warsztatów jest serce. Tradycyjnie na warsztaty zapraszani są elektroradiolodzy, technicy elektroradiologii i studenci oraz słuchacze kierunku elektroradiologia, lekarze oraz fizycy. Intencją warsztatów jest stworzenie okazji do dialogu pracowników ochrony zdrowia w zakresie wybranych aspektów diagnostyki i terapii pacjentów z problemami układu krążenia.

W trakcie wydarzenia odbędą się wykłady z głównych działów elektroradiologii – radioterapii, diagnostyki obrazowej i radiologii zabiegowej oraz zarządzania jakością; warsztaty z ultrasonografii tętnic szyjnych oraz  kontroli jakości i prezentacji obrazów ultrasonografów; sesja prac plakatowych i konkurs na najlepszą prezentację wyników własnej pracy badawczej.

Więcej informacji i zapisy na stronie: http://pte.net.pl/warsztaty/