Aktualności

Na scenie koncertowej dwie osoby śpiewają, jedna trzyma mikrofon. W tle duży ekran z grafiką czerwonego serca i napisem „ZOSTAW SERCE NA ZIEMI”. Po lewej perkusista za przezroczystą osłoną, po prawej gitarzysta. Scena ciemna, oświetlona reflektorami.
24 czerwca mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu muzycznym i charytatywnym „Artyści dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi”. Na scenie w hali COS Torwar zaśpiewali: Kayah, Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski, Grubson, Tomasz Organek, Nita, zespół Bios i zespół HLA4TRANSPLANT. Wszystko po to, aby promować ideę transplantacji narządów oraz zebrać fundusze na unikalny sprzęt do transportu serc znany jako "Serce w pudełku". To nie był tylko koncert, ale dowód na to, że muzyka łączy ludzi, którzy wspólnie mogą zmieniać świat!
Absolwent w czarnej todze i birecie z czerwonym szalikiem z napisem „CLASS OF 2023” i „GRADUATE” trzyma dyplom w lewej ręce. Prawą rękę unosi z wyprostowanym palcem wskazującym. W tle osoby w togach, jedna przemawia przy mównicy.
Pochodzą z różnych zakątków świata, mają inny język, kulturę, tradycje. Ale wszyscy sześć lat temu zdecydowali, że będą studiować medycynę na WUM. To ich połączyło. W piątek, 27 czerwca, ich wspólna droga dobiegła końca. Tego dnia 119 absolwentów rocznika 2025 English Division odebrało dyplomy z rąk władz dziekańskich i rektorskich na uroczystości w Filharmonii Narodowej.

Sześć elegancko ubranych osób. Wszyscy uśmiechają się do zdjęcia. Pięć z nich trzyma w rękach dyplomy. Stoją w jasnym pomieszczeniu z wysokimi sufitami, na ścianach wiszą ozdobne świeczniki. Za osobami widać ekran multimedialny.
"Wschodzące gwiazdy polskiej medycyny" to studenci V i VI roku kierunku lekarskiego z całej Polski, którzy swoimi wynikami, zaangażowaniem w działalność naukową, a także społeczną, w tym akademicką, mogą pochwalić się wyróżniającymi osiągnięciami. Wskazuje ich kapituła konkursu Supertalenty w Medycynie 2025. Wśród 10 tegorocznych laureatów, aż pięcioro to studenci naszej uczelni.
Cztery zdjęcia osób z zamazanymi twarzami. Górny lewy: mężczyzna w ciemnym garniturze i białej koszuli na jasnym tle. Górny prawy: mężczyzna z brodą w czarnym garniturze i białej koszuli na szarym tle. Dolny lewy: kobieta w białym fartuchu medycznym na zielonym tle. Dolny prawy: mężczyzna w bordowej koszuli na czarnym tle.
W pierwszej dziesiątce wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Pulsu Medycyny” znaleźli się: prof. Krzysztof Ozierański, dr hab. Jarosław Biliński, dr hab. Monika Gawałko oraz dr hab. Mateusz Zawadka. Zostali docenieni za to, że dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.
Wejście do jasnej sali intensywnej opieki kardiologicznej. Na drzwiach czarna tabliczka z napisem „1 SALA INTENSYWNEJ OPIEKI KARDIOLOGICZNEJ”. W środku białe ściany, łóżko szpitalne, monitory i sprzęt medyczny. Duże okna wpuszczają światło.
Oddział obejmuje dwie zaawansowane sale hemodynamiczne oraz 15 łóżek dla pacjentów, w tym 6 stanowisk intensywnego nadzoru kardiologicznego. Został wyposażony w angiografy najnowszej generacji, zintegrowane systemy obrazowania, monitorowania i archiwizacji danych, co umożliwia przeprowadzanie nawet najbardziej złożonych zabiegów przezskórnych – również z zastosowaniem wspomagania krążenia. To nowy rozdział w leczeniu i badaniach chorób serca nie tylko na naszej uczelni, ale też w całej Polsce!
Duża sala z wysokim sufitem i żyrandolami. Na środku mężczyzna przy mikrofonie, zwrócony w stronę grupy po lewej. Po prawej stronie stoi pięć osób w garniturach. W tle tłum ludzi za barierkami. Na ścianie po prawej wiszą flagi Polski i Unii Europejskiej.
Uroczyste wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbyło się 24 czerwca. Wśród nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którzy tego dnia odebrali akty z rąk Andrzeja Dudy znaleźli się: prof. Justyna Domienik-Karłowicz, prof. Krzysztof Ozierański oraz prof. Adam Przybyłkowski.
Kobieta w białej sukience przemawia do mikrofonu, stojąc przed plakatem informującym o wydarzeniu pt. „Siła pokolenia Z: jak młodzi kształtują zdrową przyszłość”, które odbyło się 18 czerwca 2025 roku. Obok plakatu znajduje się drewniany pulpit z laptopem. Tło stanowią zasłony w kolorze musztardowym i czerwonym.
Zakończyła się kolejna edycja Programu Patronackiego WUM przygotowanego przez Biuro Komunikacji i Promocji. Jej zwieńczeniem był wykład „Siła pokolenia Z: jak młodzi kształtują zdrową przyszłość” wygłoszony przez dr hab. n. o zdr. Lenę Serafin z Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.
Okładka czasopisma naukowego „Prospects in Pharmaceutical Sciences”. Widać na niej mikroskopowy obraz tkanki w odcieniach niebieskiego i różowego. Na dole widoczne logotypy.
Czasopismo naukowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Prospects in Pharmaceutical Sciences” zostało ponownie zaindeksowane w bazie Journal Citation Reports znanej w Polsce jako „lista filadelfijska”.
Uzyskało Impact Factor na poziomie 2,4 - co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim wynikiem wynoszącym 0,1. Najprawdopodobniej jest to obecnie najwyżej notowane polskie czasopismo publikujące wyniki badań głównie z zakresu nauk farmaceutycznych.
Dwóch mężczyzn w garniturach: prezydent RP oraz naukowiec, wymienia dokument w eleganckim wnętrzu, w tle grupa osób z czerwonymi teczkami.
16 czerwca w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym gronie znaleźli się prof. Urszula Ambroziak oraz prof. Mariusz Tomaniak.