Aktualności

02.04.2021
Ministerstwo Zdrowia skierowało 26.03 br. pismo do Rektorów Uczelni Medycznych w sprawie tworzenia list studentów, których Wojewoda mógłby skierować do pracy przy zwalczaniu epidemii. W dniu dzisiejszym Rektorzy otrzymali uzupełniające informacje dotyczące zasad wykonywania tej pracy i zaliczania jej w poczet zajęć odbywanych w ramach studiów.
02.04.2021
Informacja dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
31.03.2021
Podczas posiedzenia Senatu, które odbyło się 29 marca, JM Rektor - prof. Zbigniew Gaciong wręczył akty powołania nowo powołanym osobom pełniącym kierownicze stanowiska i funkcje w strukturach Uczelni.
31.03.2021
W Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Wydziału Medycznego odbył się pierwszy w Polsce zabieg endoprotezoplastyki całkowitej stawu kolanowego protezą anatomiczną PERSONA PS z użyciem dynamicznego balancer’a FUZION Zimmer Biomet.
30.03.2021
Pismo Ministerstwa Zdrowia dotyczące potrzeby utworzenia, przez Rektorów Uczelni Medycznych, list studentów 5 i 6 roku, których Wojewoda mógłby skierować do pracy przy zwalczaniu epidemii na podstawie art. 47 ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
30.03.2021
Zespół Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby CSK UCK WUM, kierowanej przez prof. Krzysztofa Zieniewicza, wykonał pierwszą w Polsce laparoskopową, prawostronną hemihepatektomię u chorego z marskością wątroby.
30.03.2021
Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym egzaminie specjalizacyjnym z chorób wewnętrznych dwoje lekarzy rezydentów z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej SKDJ UCK WUM: lek. Katarzyna Wolder i lek. Mateusz Jermakow - uzyskali, ex aequo, najlepszy wynik w Polsce - serdecznie gratulujemy!
Printer Friendly, PDF & Email