20.11.2019
Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 17 edycję konkursów OPUS i PRELUDIUM. W grupie projektów, które uzyskały wsparcie finansowe znalazło się 5 prowadzonych przez naszych badaczy.
20.11.2019
17 listopada w naszym Uniwersytecie odbyła się pierwsza edycja konferencji "TEDxWUM – aspire to inspire!", będąca zarazem pierwszym TEDx na polskiej uczelni medycznej. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Rektora - prof. Mirosława Wielgosia, odbyło się dzięki inicjatywie ponad 50 wolontariuszy oraz zgromadziło 200 uczestników. W jego trakcie wystąpiło 9 wyjątkowych prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, którzy przedstawili nowe spojrzenie na dawno utarte schematy.
19.11.2019
Dr hab. Jakub Piwowarski z Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, dr hab. Michał Grąt z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM oraz dr Krzysztof Ozierański z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM otrzymali stypendia Naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosława Gowina.
18.11.2019
Podczas XII edycji konkursu na Najbardziej Prodoktorancką uczelnię w Polsce - PRODOK 2019, Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzymał wyróżnienie za zajęcie drugiego miejsca w kategorii "Uczelnie Medyczne".
18.11.2019
Za kilka dni, 19 listopada ruszy proces, który Katarzyna Pikulska, jedna z liderek protestu lekarzy rezydentów z jesieni 2017 roku, wytoczyła Telewizji Polskiej S.A.
14.11.2019
6 listopada 2019 roku w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM, kierowanej przez prof. dr hab. med. Sławomira Nazarewskiego, przeprowadzono unikalną na skalę światową operację autotransplantacji nerki przeszczepionej z pozaustrojową rekonstrukcją naczyniową.
14.11.2019
14 listopada br. odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie członków Editors’ Club – grupy naukowców naszej Uczelni, którzy są redaktorami czasopism z listy filadelfijskiej. Gospodarzem spotkania był dr hab. prof. PAN Daniel Młocicki – koordynator Klubu.
14.11.2019
14 listopada 2019 roku, w przeddzień okrągłej, 210. rocznicy nauczania medycyny w Warszawie władze rektorskie, dziekańskie i administracyjne złożyły kwiaty pod kamiennym Obeliskiem upamiętniającym Jubileusz 200-lecia naszej Uczelni.
13.11.2019
W dniach 13 -15 listopada br. odbyła się VIII Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych, której organizatorami byli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centra Transferu Technologii trzech Uczelni: Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
13.11.2019
Zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii z UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, dołączył do wąskiego grona ośrodków w Europie wykonujących zabiegi ablacji ze wsparciem ECMO (ExtraCorporeal Membrane Oxygenation). W przypadku arytmii powodującej niestabilność hemodynamiczną wsparcie ECMO umożliwia przeprowadzenie zabiegu z zapewnieniem odpowiedniej perfuzji narządowej.