Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Studentki Oddziału Medycyny Laboratoryjnej laureatkami V Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych

Podczas 5. edycji konkursu „Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne”, który odbył się w dniach 10-13 kwietnia w Krakowie, studentki Oddziału Medycyny Laboratoryjnej: Monika Słomka (IV rok), Katarzyna Konderla (IV rok) i Daria Malarczyk (V rok), członkinie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych WUM, zajęły I miejsce.

Celem konkursu, skierowanego do studentów kierunku analityka medyczna/medycyna laboratoryjna z uczelni medycznych z całej Polski, jest zachęcenie do poszerzenia wiedzy i praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, sprawdzenie zdolności analizowania i wyciągania wniosków oraz zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, jaką niesie za sobą zawód diagnosty laboratoryjnego oraz podkreślenie jego istotnej roli w procesie diagnostyczno-terapeutycznym.

Laureatki z naszej Uczelni przeszły pozytywnie wszystkie etapy konkursu, obejmujące zagadnienia z poszczególnych dziedzin szeroko pojętej diagnostyki laboratoryjnej, tj. z analityki ogólnej, serologii, biologii molekularnej, chemii klinicznej, diagnostyki parazytologicznej, hematologii laboratoryjnej, mikrobiologii i toksykologii.

Organizatorem konkursu V Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych było Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter