Prof. Jeffrey Michel z wizytą na naszym Uniwersytecie

11.05.2018
10 maja 2018 r., przy okazji 14 edycji Warszawskiego Międzynarodowegop Kongresu Medycznego, prof. Marek Kuch - Dziekan II Wydział Lekarskiego gościł profesora Jeffreya Michela - Prodziekana ds. Edukacji międzynarodowej w Texas A & M Health Science Center College of Medicine (COM).

Professor Jeffrey Michel jest kardiologiem ze Scott and White Memorial Hospital w Austin w Teksasie i profesorem medycyny w Texas A & M Health Science Center College of Medicine (COM), gdzie również pełni funkcję Prodziekana ds. Edukacji międzynarodowej. Tytuł lekarza uzyskał w University of Texas Southwestern Medical School. Swój staż z kardiologii odbył w Brigham i Szpitalu Kobiet w Harvard Medical School.

Pełniąc funkcję Prodziekana ds. Edukacji międzynarodowej prof. Michel spotkał się również z Rektorem naszej Uczelni - prof. Mirosławem Wielgosiem, z nadzieją nawiązania współpracy między naszymi uniwersytetami.

Po wizycie w Rektoracie prof. Bożena Werner - Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego i Kierownik Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej oprowadziła prof. Michela po nowoczesnym Szpitalu Pediatrycznym WUM, omawiając niektóre wyjątkowe przypadki medyczne, a także opowiadając o ostatnich sukcesach jej zespołu z kardiochirurgii dziecięcej.

Następnie prof. Michel spotkał się ze studentami II Wydziału Lekarskiego i Oddziału Angielskiego. Prof. Michel zaprezentował badania pt. "Diagnostyka i leczenie ostrego zawału mięśnia sercowego" (Diagnostic and Management of Acute Myocardial Infarction). Dyskusja na ten temat była kontynuowana następnego dnia podczas sesji plenarnej kardiologii i kardiochirurgii, zorganizowanej w trakcie 14 Międzynarodowego Kongresu Medycznego w Warszawie (WIMC). Profesor mówił o biomarkach w rozpoznawaniu ostrego zawału mięśnia sercowego (Biomarkers in the Diagnosis of Acute Myocardial Infarction).

Profesorowi Michelowi towarzyszyła żona - Andrea Michel, MD i radiolog z Austin w Teksasie, związana z wieloma szpitalami w okolicy. To była ich pierwsza wizyta w Polsce.

Delfina Święćkowska
Pion ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM

Fot. Wanda Widomska
Dział Fotomedyczny WUM