II Konferencja "Aktualne zagadnienia hematologii dziecięcej"

W dniu 7 kwietnia br. w Centrum Dydaktycznym WUM, odbyła się II konferencja poświęcona problemom hematologii dziecięcej, zatytułowana „Aktualne zagadnienia hematologii dziecięcej – spojrzenie lekarza praktyka”. Wydarzeniu patronował JM Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś.

Spotkanie zorganizowały Katedra i Klinika Pediatrii Hematologii i Onkologii WUM oraz Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Grono wykładowców stanowili pracownicy Katedry i Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii WUM oraz zaproszeni goście:  prof. Hanna Gazda z Boston Childen`s Hospital Harvard Medical School, dr n med.  Małgorzata Salamonowicz z Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dzieciecej „ Przyladek Nadziei” z Wrocławia, dr n o zdr. Karol Scipio del Campo z SPDSK i mgr Maciej Trzaska ze Swedish Orphan Biovitrum.
Prelegenci zaprezentowali  prawie 100 słuchaczom wykłady poruszające problemy prawidłowego żywienia pacjentów z różnymi schorzeniami hematologicznymi, jak również kwestie związane z: opieką nad dziećmi chorymi na wrodzone skazy krwiotwórcze, wskazaniami do zastosowania preparatów immunoglobulin oraz genetyczną diagnostyką niedokrwistości Diamonda –Blackfana i różnicowaniem plam na skórze.
Z poruszaną na spotkaniu problematyką wielu pediatrów może się spotkać w swej codziennej pracy.

II edycja konferencji poświęconej hematologii dziecięcej wzbudziła duże zainteresowanie. Kolejna za rok, także w kwietniu.

Fot. Jarosław Oktaba

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]