Studencki kardiologiczny obóz koła naukowego w szpitalu powiatowym w Brodnicy

W szpitalu powiatowym w Brodnicy już po raz drugi odbywa się Obóz Kardiologiczny studentów Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Obóz organizowany jest drugi rok z rzędu przez dra Pawła Balsama - opiekuna Koła Naukowego. W jego trakcie studenci pracują w zespołach pod kierunkom młodych lekarzy rezydentów.

W dniu 18. lipca 2017 roku uczestników obozu odwiedził Prorektor ds Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM - prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak, przekazując studentom pozdrowienia od Rektora - prof. Mirosława Wielgosia. Podczas wizyty Prorektor wygłosił wykład dla studentów oraz pracowników szpitala poświęcony postępom leczenia nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii i cukrzycy w 2017 roku.

Po wykładzie, prof. Krzysztof J. Filipiak wraz ze Starostą powiatu brodnickiego - Panem Piotrem Boińskim oraz Dyrektorem Szpitala - Panem Dariuszem Szczepańskim i Ordynatorami Oddziałów zwiedzili szpital.

Po spotkaniu ustalono warunki oraz chęć organizacji III obozu w 2018 roku. Studentów odwiedzili też wcześniej w tym roku z wykładami inni pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM: dr hab. Zenon Huczek oraz dr med. Piotr Ścisło.

Spotkanie ze studentami oraz gośćmi wykładu odbyło się w miejscowym Pałacu Anny Wazówny.

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]
feedback